Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Czy będzie zmiana w dyżurach aptek?

W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z właścicielami aptek z Powiatu Myszkowskiego w sprawie ustalenia zasad odbywania dyżurów nocnych. Jeśli przedstawione propozycje wejdą w życie, dyżury będą pełnione nie tygodniowo – jak dotychczas – ale w cyklu dwudniowym.

Na terenie naszego Powiatu nie ma apteki prowadzącej działalność przez 24 godziny na dobę, w związku z tym zachodzi konieczność określenia harmonogramu, według którego kolejne placówki będą pełnić dyżury nocne i świąteczne.
Ustala je Rada Powiatu z uwzględnieniem procedur w postaci konsultacji z organizacjami pozarządowymi oraz koniecznością uzyskania stosownych opinii.

W spotkaniu, na zaproszenie Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, wzięli udział – obok właścicieli aptek – Prezes Częstochowskiej Izby Aptekarskiej Piotr Stojek i Zastępca Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego Zofia Gardecka. Obok Starosty Powiat Myszkowski reprezentowali Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski wraz z pracownikami Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych.

W opinii Starosty Dariusza Laseckiego obowiązek pełnienia dyżurów powinien spoczywać na wszystkich aptekach w Powiecie, co wynika z aktualnych przepisów prawa. Starosta zwrócił się do przedstawicieli aptek, aby między sobą uzgodnili porozumienie i zaproponowali własny harmonogram. Jeśli okaże się to niemożliwe, wtedy Powiat przedstawi rozkład dyżurów, do którego apteki będą musiały się stosować.

Jest to rozwiązanie najsprawiedliwsze z możliwych. Istotne jest bowiem zapewnienie mieszkańcom dostępności do leków w porze nocnej oraz w czasie świąt, natomiast podział dyżurów na wszystkie apteki w sposób sprawiedliwy dzieli koszty między wszystkich uczestników aptekarskiego rynku.


Podczas spotkania z przedstawicielami aptek uzgodniono, że dobrym systemem dyżurów byłby cykl dwudniowy; na zdjęciu właściciele aptek, Starosta Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Z-ca Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego Zofia Gardecka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Barbara Kilanowska, Starszy Specjalista w Wydziale Marta Marchewka

23

MAR

2015

82291

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

apt1_821494912.jpg

Zdjęcie: apt1_821494912.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.