Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wnioski o płatności – cenne informacje dla rolników

Sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Myszkowie zapełniła się gośćmi, którzy przybyli na spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące przyjmowania wniosków o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na rok 2015 oraz PROW 2014-2020. Spotkanie zorganizowali pracownicy Myszkowskiego Biura Powiatowego ARiMR. Uczestniczyli w nim Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.

Zainteresowanie spotkaniem okazało się ogromne. Dla 130 osób była to znakomita okazja, aby z pierwszej ręki poznać mechanizmy rządzące przyznawaniem płatności, posiąść wiadomości o funduszach na rolnictwo oraz szczegółach dotyczących bieżącej działalności rolniczej. Ważnym elementem spotkania były informacje na temat zasad wypełniania i składania wniosków.

Spotkanie rozpoczęła i poprowadziła Małgorzata Gałuszka, Kierownik BP w Myszkowie, która powitała przybyłych rolników, zaproszonych gości i podziękowała władzom Powiatu Myszkowskiego za umożliwienie zorganizowania konferencji.

W następnej kolejności głos zabrała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, która w imieniu własnym i Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego, wyraziła podziękowanie dla rolników za tak liczne przybycie, oraz ich duże zainteresowanie środkami przeznaczonymi na rolnictwo.

W części merytorycznej spotkania Stanisław Gmitruk, Dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, zaprezentował fundusze na rolnictwo i polską wieś przewidziane w budżecie UE na lata 2014-2020, zarówno w zakresie płatności bezpośrednich, jak i wsparcia na rozwój obszarów wiejskich (PROW 2014-2020 oraz polityką spójności). Dyrektor wyraził przekonanie, iż środki przewidziane w nowym okresie budżetowym, zostaną wykorzystane z korzyścią dla rolników i terenów wiejskich.

W dalszej części Dariusz Michniewski– Starszy Specjalista Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich - przedstawił ogólne zasady przyznawania płatności bezpośrednich w roku 2015. Z kolei zasady przyznawania płatności w ramach dobrowolnego wsparcia związanego z produkcją roślinną i zwierzęcą omówiła Iwona Bańska – Starszy Specjalista Wydziału Rejestracji Zwierząt. Informacje na temat płatności za zazielenianie przedstawił Marcin Juchnik -Zastępca Kierownika BP, a zasady wypełniania Wniosku o przyznanie płatności na rok 2015 – przekazali: Paweł Ośmiałowski i Wioletta Leszczyńska– specjaliści WDSPB.

Po części merytorycznej głos zabrali goście spotkania, w tym Tomasz Żabiński - Dyrektor Oddziału Terenowego ARR w Katowicach, który omówił sytuację panującą na polskim rynku rolnym w związku z embargiem rosyjskim na polskie produkty żywnościowe. Przedstawił również działania prowadzone przez ARR w zakresie pomocy żywnościowej oraz dystrybucji w szkołach owoców, warzyw i mleka. Z kolei Zygmunt Adrianek- Dyrektor Okręgowej Stacji Chemiczno -Rolniczej w Gliwicach wskazywał na konieczność wapnowania gleb i rozmawiał po skończonym spotkaniu z rolnikami na temat nawożenia. Adam Sroka –Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował rolników o zagrożeniach wynikających z możliwości wystąpienia chorób zakaźnych w naszym regionie. Józef Ślusarz- Kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Myszkowie zachęcał rolników do wypełniania wniosków przez pracowników ODR. Z kolei Ryszard Boroń- Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Myszkowie na spotkanie przygotował stoisko z produktami i wyrobami spółdzielni, w tym z serami żółtymi, serami białymi, mlekiem, śmietaną i kefirami. W dalszej kolejności głos zabrali również przedstawiciele Banków BGŻ oraz Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego.

Na spotkaniu obecny był również Zdzisław Tylkowski – Przewodniczący Izb Rolniczych powiatu myszkowskiego oraz liczni samorządowcy.

Na zakończenie spotkania Małgorzata Gałuszka- Kierownik BP w Myszkowie oraz Stanisław Gmitruk Dyrektor Śl.OR ARiMR podziękowali rolnikom oraz przybyłym gościom za udział oraz podkreśli, że zakładane cele spotkania zostały w sposób wyczerpujący osiągnięte oraz życzyli rolnikom sukcesów i pomyślności.


Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski podczas powitania gości na spotkaniu z rolnikami


Małgorzata Gałuszka, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Myszkowie otworzyła i poprowadziła spotkanie


Sala sesyjna w Starostwie pękała w szwach

05

MAR

2015

21492

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

ar3_815906607.jpg

Zdjęcie: ar3_815906607.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.