Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zakończyła się XXIII edycja Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, której organizatorem był Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Od lat w Olimpiadzie uczestniczą rolnicy z Powiatu Myszkowskiego.

Coroczna Olimpiada jest okazją do rozwijania twórczych zainteresowań i rozbudzania ambicji dalszego doskonalenia zawodowego młodych rolników. Uczestnicy mają także możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu rolnictwa, wzbogacić swoje umiejętności zawodowe i przyczynić się do rozwoju i unowocześniania polskiego rolnictwa.

Finał regionalny w Częstochowie wyłonił pięcioro zwycięzców, którzy wezmą udział w finale krajowym, który odbędzie się w Kielcach.
Podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród odbyło się w częstochowskim ŚODR, na którym, obok młodych rolników, zjawili się przedstawiciele i działacze samorządowi z województwa śląskiego, reprezentanci organizacji rządowych i pozarządowych.

Powiat Myszkowski, który jako jeden z kilku samorządów, ufundował nagrody dla finalistów, reprezentowała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, wręczając nagrody m.in. razem z Posłem Arturem Bramorą, Starostą Zawierciańskim Krzysztofem Wroną, Prezesem Śląskiej Izby Rolniczej Romanem Włodarzem, Wicestarostą Częstochowskim Henrykiem Kasiurą, Dyrektorem Terenów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Jerzym Motłochem, Dyrektorem ODR w Częstochowie Grzegorzem Boskim.

- Olimpiada jest ważnym elementem promocji rolnictwa i aktywizacji młodych rolników. Długa tradycja owej rywalizacji wskazuje na fakt, że młode osoby, które prowadzą swoje gospodarstwa, niejednokrotnie dopiero będąc na początku swej działalności, są pełne dużej motywacji i przedsiębiorczości. A te cechy są w rolnictwie ogromnie potrzebne- mówi Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali: Marta Kmieć-Wawrzyniak, Tomasz Gałuszka, Andrzej Bem, Daniel Pietrasik, Bartłomiej Racheń. To oni właśnie będą reprezentować województwo śląskie w finale krajowym.


Wicestarosta Anna Socha-Korendo (w środku) wręczała nagrody nagrodzonym


Nagrodzeni rolnicy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami samorządów i organizacji rolniczych

02

MAR

2015

28816

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

ooli1_718257947.jpg

Zdjęcie: ooli1_718257947.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.