Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wyścig „Szlakami Jury” po raz dwunasty

Starostwo Powiatowe ufundowało nagrody dla najlepszych zawodników z Powiatu Myszkowskiego, startujących w XII Międzynarodowym Wyścigu Etapowym „Szlakami Jury”. Do zawodów wystartowało ponad 200 kolarzy z Europy.

Wyścig został podzielony na trzy dni. Zawodnicy rywalizowali w podziale na 4 etapy i prolog na ścieżkach rowerowych w Gminie Żarki i odcinku Przewodziszowice-Pustelnia oraz na ulicach Gminy Niegowa.

- Wyścig rozwinął się do wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego. Wszystko przebiegło znakomicie. No i dopisała pogoda- mówi organizator wyścigu i trener klubu „Błękitni” Andrzej Chmurzewski.

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki ufundował nagrody dla najlepszych zawodników z Powiatu Myszkowskiego, które zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania. Z udziałem Starosty i Wójt Niegowy Doroty Hajto-Mazur odbyło się również nagrodzenie zwycięzców w ostatnim, niedzielnym etapie, który miał metę w Mirowie.

W klasyfikacji generalnej najlepsi byli Filip Macieju (junior młodszy), Richard Banusch (junior) oraz Jakub Rusinek (młodzik). W imprezie brało udział ponad 200 zawodników z Europy.

Organizator dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten wyścig się odbył. Podziękowania dla Gminy Żarki na czele z burmistrzem Klemensem Podlejskim oraz dla grona sponsorów wśród których znaleźli się: Andrzej&Wojciech Czapla, Froś Grzegorz i Froś Katarzyna Piekarnia Brel S.C. , Paula Trans Tomasz Kłużyński, Andrzej Kaźmierczak Biuro Podróży Denar Travel, Dariusz Banaszek Nieruchomości Nowy Dwór Mazowiecki, Roman Garncarz Przystań Leśniów, Jarosław Mazanek Gazeta Myszkowska i Kurier Zawierciański, Renault TANDEM - Jarosław GRUSZKA , Hotel ORLE GNIAZDO- Hucisko, Marian Tylkowski - Laser II, Iwona i Mariusz Machelscy, Aureus Łukasz Górski.

Szczególne podziękowania dla komend policji w Myszkowie i Zawierciu Wydziałów Ruchu Drogowego, dla druhów OSP z Gminy Żarki pod kierunkiem komendanta Ireneusza Hajdasa oraz OSP z Gminy Włodowice, Niegowa, druha Zdzisława Ucieklaka.


Niedzielny finisz w Mirowie


Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wspólnie z Wójt Niegowy Dorotą Hajto-Mazur wręcza nagrody najlepszym zawodnikom ostatniego etapu

20

MAJ

2015

28308

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wysc1_601750426.jpg

Zdjęcie: wysc1_601750426.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.