Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

II Kobiecy Rajd Rowerowy Powiatu Myszkowskiego odbył się w minioną niedzielę. Na start wyruszyły panie, które preferują jazdę rowerową z domieszką pozytywnej rywalizacji oraz doznań krajoznawczych.

Rajd wyruszył spod gmachu Starostwa Powiatowego w Myszkowie, gdzie powitała wszystkich Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, gratulując uczestnikom ogromnego zapału i życząc wspaniałej wycieczki, jak i dobrej pogody w czasie przejazdu.

Pomysłodawczynią rajdu jest Małgorzata Gałuszka, Kierownik BP Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Myszkowie oraz Prezes stowarzyszenie Aktywne Kobiety Powiatu Myszkowskiego. Podobnie, jak w roku ubiegłym, panie wspierał Kolarski Osiedlowy Klub PTTK M 2 w Myszkowie na czele z prezesem Marianem Kotarskim.

W rajdzie wzięło udział 36 uczestników. Należy dodać, że w grupie rowerzystów pojawiły się nie tylko panie, ale również całe rodziny z dziećmi. Z rąk Małgorzaty Gałuszki wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali kamizeli odblaskowe z logo ARiMR.

Trasa rajdu prowadziła przez piękne jurajskie tereny, między kwitnącymi polami rzepaku i lasami, z Myszkowa do Włodowic i z powrotem. Dzięki otrzymanym koszulkom odblaskowym, podarowanym przez Stanisława Gmitruka - Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego, cała grupa rajdowa była doskonale widoczna przez innych użytkowników drogi, co zwiększyło bezpieczeństwo grupy.

We Włodowicach cała grupa rowerowa zatrzymała się na odpoczynek nad zalewem. Przy ognisku, pieczonej kiełbasce był czas na rozmowy i delektowanie się pięknem przyrody. W międzyczasie, Marian Kotarski Prezes PTTK M2, zorganizował dla wszystkich uczestników rajdu, konkurs-rzut lotkami do tarczy. Zabawa była znakomita i wywołała wiele uśmiechów i radości. Nagrody dla zwycięzców- bidony, zostały ufundowane przez Włodzimierza Żaka - Burmistrza Miasta Myszkowa. Majowa niedzielna pogoda sprzyjała odpoczynkowi i znakomitej wyprawie w piękne majowe plenery. Małgorzata Gałuszka Prezes stowarzyszenia AKPM planuje już kolejne wypady jurajskimi ścieżkami.


Uczestniczki rajdu w Wicestarostą Anną Sochą-Korendo i członkami klubu PTTK "M-2"

19

MAJ

2015

66482

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

rrr1_954551225.JPG

Zdjęcie: rrr1_954551225.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.