Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejna edycja kampanii Pola Nadziei zakończona

Zakończyła się kolejna już edycja Kampanii Społecznej Pola Nadziei. Powiat Myszkowski ufundował nagrody dla dzieci i młodzieży z Powiatu Myszkowskiego, które uczestniczyły w konkursach organizowanych w ramach akcji.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją na rzecz ludzi ciężko chorych, objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

Od wielu lat akcja ta odbywa się również na terenie Powiatu Myszkowskiego. Jej celem jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki wobec ludzi ciężko chorych oraz edukacja mieszkańców naszego regionu o roli drugiego człowieka wobec chorych.
Cele kampanii są realizowane przez spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

W ramach wiosennego finału kampanii odbywa się szereg konkursów plastycznych i literackich przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.
W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną akcję, podczas którego wręczono nagrody laureatom konkursów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, którzy wspólnie z Dyrektor Medyczną Zespołu Opieki Paliatywnej „Pallium” w Myszkowie Anetą Wcisło wręczyli nagrody.

Rafał Kępski pogratulował zwycięzcą w imieniu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i wyraził wielkie uznanie dla przebiegu całej akcji. Zwrócił uwagę na jej walor edukacyjny i społeczny.


Nagrody laureatom konkursów wręczali Burmistrz Włodzimierz Żak, Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafał Kępski i Dyrektor Medyczny ZOP "Pallium" Aneta Wcisło

18

MAJ

2015

72630

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kam1_155002983.JPG

Zdjęcie: kam1_155002983.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.