Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu ma już 50 lat. Z tej okazji, w minioną sobotę, odbyła się uroczystość upamiętniająca półwiecze działalności edukacyjnej placówki. Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Obchody jubileuszu wypełniły podziękowania dla przyjaciół szkoły oraz część artystyczna i festyn dla mieszkańców. Półwiecze istnienia Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego było dużym lokalnym wydarzeniem.

Wśród gości uroczystości byli m.in. Wicestarosta Anna Socha – Korendo, Wójt Łukasz Stachera, Przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Kaźmierczak wraz z radnymi, była i obecna kadra pedagogiczna i pracownicy placówki, uczniowie, rodzice, dziadkowie, mieszkańcy miejscowości.

Na część oficjalną złożyła się prezentacja historii szkoły, zaprezentowana przez dyrektor Jadwigę Kidawę, wystąpienia okolicznościowe władz powiatowych i gminnych, przedstawiciela kuratorium, środowiska oświaty oraz podziękowania w postaci przyznania tytułu „Honorowy Absolwent Szkoły”, który otrzymali: wójt Łukasz Stachera, sołtys Edward Kuc, przewodniczący Rady Sołeckiej Zdzisław Broncel, dyrektor GOK Magdalena Ryziuk – Wilk, ks. Marek Latos, b.dyrektor szkoły Ireneusz Kupczyk, b.dyrektor Elżbieta Balcerek, OSP w Jastrzębiu, KGW „Kalina”. Uhonorowano również byłych nauczycieli szkoły.

Po oficjalnych uroczystościach odbył się festyn dla mieszkańców, a w nim szereg atrakcji i mecze piłki nożnej, w których zagrali rodzice i uczniowie. Sporo emocji, szczególnie wśród rodziców i dziadków, wzbudziły występy uczniów. Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół „Silesia”, złożony z artystów występujących na co dzień w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Był pokaz zumby w wykonaniu Zumba Team z Częstochowy, Jurajskiej Grupy GOPR, pokazy astronomii dla najmłodszych, czyli „Planet Expres”, każdy mógł również skorzystać z przejażdżki końmi policyjnymi. Festynowi towarzyszyły jak zawsze mała gastronomia i szereg niespodzianek dla dzieci i dorosłych, w tym loteria, w której główną nagrodę stanowił rower górski. Chętnych mieszkańców Jastrzębia i okolic do spędzenia czasu w atrakcyjny sposób nie brakowało, o czym świadczył szczelnie wypełniony plac przy Szkole Podstawowej. Całość została poprowadzona przez Katarzynę Floryszczyk i Andrzeja Kozłowskiego. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem AKG oraz efektowny pokaz sztucznych ogni w wykonaniu Michała Szewczyka.


Pięknie udekorowana scena i zaproszeni goście z uczniami oraz absolwentami

13

MAJ

2015

82796

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

jast1_138449567.jpg

Zdjęcie: jast1_138449567.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.