Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Cech Rzemiosł Różnych, Małej i Średniej Przedsiębiorczości obchodził półwiecze działalności. Na uroczystości reprezentowali Powiat Myszkowski Starosta Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.

Rzemieślnicy zebrali się w swej siedzibie w niedzielny poranek, a następnie przemaszerowali do Kościoła św. Stanisława, gdzie uczestniczyli we mszy. Stamtąd korowód przeszedł do sali konferencyjnej przy restauracji Capri, gdzie odbyła się część oficjalna.
Sala wypełniła się po brzegi, gdzie powitał wszystkich Starszy Cechu Krzysztof Żak. Z okazji jubileuszu wręczono Honorowe Odznaki za zasługi dla rzemiosła, złote i srebrne medale.

Szabla Kilińskiego – najwyższe w świecie rzemiosła odznaczenie otrzymali Krzysztof Żak i Tomasz Frącisz.

W uroczystościach wziął udział Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, który wystosował list gratulacyjny. W jego imieniu przekazał go Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.

W liście Starosta podkreśla, że „dzisiejsza uroczystość podsumowuje pół wieku działalności Cechu Rzemiosł Różnych w Myszkowie, będąc przy tym dowodem aktywności i energii całej społeczności, która od tak dawna tworzy prężne środowisko rzemieślniczo-przedsiębiorcze.

Zasługi myszkowskiego Cechu Rzemiosł dla rozwoju Miasta i całego Powiatu są ogromne. Będąc spójną organizacją, dają Państwo przykład jak wspólnie funkcjonować i budować dobre, społeczne relacje z korzyścią dla nas wszystkich.

To Państwo kształtowali i kształtują charaktery młodych rzemieślników i przedsiębiorców, dbając o etykę zawodową i sumienność w wykonywaniu rzemiosła. Nasza przyszłość zależy w równej mierze od działań na szczeblu samorządowym, jak i od aktywności mieszkańców, których postawa reprezentuje takie cechy jak przedsiębiorczość, odwaga, wyobraźnia, pracowitość, kreatywność. Nie jest niczym dziwnym, że te właściwości, znajdujemy właśnie w środowisku myszkowskich rzemieślników. Pragnę podkreślić, że są to cechy, bez których nie może istnieć i dynamicznie funkcjonować żadna wspólnota lokalna.”


Rzemieślnicy przemaszerowali ulicami miasta


W uroczystym korowodzie szli m.in. Starosta Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak, Radna Rady Miasta Halina Skorek-Kawka


Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski przekazuje list gratulacyjny władzom Cechu Rzemiosł Różnych

29

KWI

2015

59140

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

rzem1_603465242.jpg

Zdjęcie: rzem1_603465242.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.