Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach odbyło się otwarcie nowego kompleksu gastronomiczno-konferencyjnego. Kompleks mógł powstać dzięki wydatnej pomocy Powiatu Myszkowskiego

Szkoła, której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Myszkowie, z roku na rok poprawia warunki, w jakich kształcą się uczniowie. Dziś jest to szkoła, która gwarantuje naukę na wysokim poziomie. O staraniach Powiatu Myszkowskiego i dyrekcji szkoły dążących do jak najlepszego wyposażenia poszczególnych sal lekcyjnych świadczy otwarty przed kilkoma dniami kompleks gastronomiczno-konferencyjny wraz z salami hotelarskimi.

Sale przeznaczone do nauki w zakresie gastronomii oraz usług hotelarskich prezentują się znakomicie. Zostały przystosowane do profesjonalnego kształcenia i posiadają szereg wszelkich niezbędnych akcesoriów, zgodnych ze specyfiką danego zawodu.

Podczas uroczystości otwarcia kompleksu Dyrektor placówki Mariola Piątek szeroko omówiła przeznaczenie nowych sal, jak również podkreśliła dotychczasowe osiągnięcia szkoły zarówno w sferze wyposażenia, jak i osiągnięć edukacyjnych i wielu programów międzynarodowych, w których uczniowie szkoły biorą udział. Złożyła również podziękowania na ręce Starosty Dariusza Laseckiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego za dotychczasową pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć.
Kompleks stanowi przykładowe miejsca pracy dla przyszłych barmanów, baristów, kelnerów, recepcjonistów, pracowników obsługi hotelowej. Nowe sale umożliwiają uczniom zderzenie się z organizacją i przydziałem obowiązków na poszczególnych stanowiskach pracy. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą naszym absolwentom na swobodne poruszanie się na rynku pracy - mówi Mariola Piątek.

Wśród gości zaproszonych znaleźli się również m.in. Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak, Radni Powiatu Myszkowskiego – Jakub Grabowski, Józef Lazar, Mariusz Trepka, Jarosław Kumor, Krzysztof Klimek.

Starosta złożył uznanie dla pracy dyrekcji szkoły i pogratulował osiągnięć. Zadeklarował przy tym dalsze wsparcie Powiatu dla szkoły.
Po części oficjalnej goście udali się na zwiedzanie nowego kompleksu, gdzie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi.

Finansowanie nowych obiektów opiera się o przyjęty przez Radę Powiatu projekt "Profesjonalna edukacja inwestycją w naszą przyszłość", którego wartość wynosi 1.017,471 zł, w tym na zakup pomocy naukowych przeznaczono ok. 200,000 zł. Ponadto Zarząd Powiatu przeznaczył 136 tys. zł na remont całego kompleksu. 25 tys. zł pozyskano od sponsorów.


Uroczystość otwarcia kompleksu; w pierwszym rzędzie Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak, Członek Zarządu Powiatu Jakub Grabowski


Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki za chwilę rozpocznie przecinanie wstęgi przed wejściem do kompleksu


Wstęgę przecina Członek Zarządu Powiatu Jakub Grabowski


Tak prezentuje się jedna z sal przystosowanych do nauki w zakresie gastronomii


Nowa sala konferencyjna

29

KWI

2015

25286

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sale1_711605417.jpg

Zdjęcie: sale1_711605417.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.