Strzelali o Puchar Starosty

Coroczne zawody strzeleckie o Puchar Starosty Myszkowskiego są niezwykle popularną imprezą sportową, które zasięgiem obejmują cały Powiat. W tym roku do zmagań stanęły 24 drużyny. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe najlepszym strzelcom wręczył Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki. Organizatorem imprezy był Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Myszkowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym.

Strzelnica w Myszkowie zapełniła się w minioną niedzielę miłośnikami celnego strzelania do tarczy. Od wczesnego ranka specjalnie przygotowany teren rozbrzmiewał donośnym dźwiękiem wystrzałów. W tym roku zawodnicy rywalizowali posługując się bronią krótką – pistoletem MAG, strzelając z pozycji stojącej do celu oddalonego o 25 metrów. Nie było łatwo, ale wyniki świadczą o tym, że zawody były bardzo zacięte, a różnice punktowe między poszczególnymi zespołami były stosunkowo niewielkie.

Na finał przybył Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, który wręczył nagrody i wyraził uznanie dla wysokich umiejętności strzeleckich uczestników.

Poniżej przedstawiamy wyniki zespołowe i indywidualne:

Klasyfikacja zespołowa:

I miejsce - „LOK Nadwarcie I” - 438 pkt.
Skład drużyny: Wieczorek Grzegorz, Śmietana Zbigniew, Sularz Jacek, Dziuk Adam, Gabryś Krzysztof.

II miejsce „LOK Protector I” - 434 pkt.
Skład drużyny: Jankowski Dominik, Biały Arkadiusz, Miklas Rafał, Bulski Stanisław, Kumor Mariusz.

III miejsce „LOK Poraj I KŻR ” - 426 pkt.
Skład drużyny: Sawicki Grzegorz, Knapik Juliusz, Synowiec Jarosław, Raźniewski Ireneusz, Ligus Adrian.

IV miejsce „LOK Siedlec Duży ” - 425 pkt.
Skład drużyny: Orda Andrzej, Ścigała Krzysztof, Kozak Piotr, Kozak Kamil, Flak Sławomir.

V miejsce „LOK Relaks” - 394 pkt.
Skład drużyny: Homik Andrzej, Pawlikowski Mariusz, Janas Krzysztof, Miroszewski Kazimierz, Majewski Kazimierz.

VI miejsce „LOK Eurolas” - 370 pkt.
Skład drużyny: Kucharski Krzysztof, Lewandowski Zbigniew, Stefaniak Sebastian, Wiśniewski Andrzej, Wereńczuk Jacek

VII miejsce „LOK Pińczyce” - 359 pkt.
Skład drużyny: Radwan Adam, Bąk Paweł, Rataj Grzegorz, Rataj Przemysław, Szczepaniak Andrzej

VIII miejsce „LOK S.G Damian I” - 352 pkt.
Skład drużyny: Kulak Jerzy, Gross Marek, Paterek Tomasz, Kurczyński Marcin, Kurczyński Adam.

IX miejsce „LOK Marcus I” - 347 pkt.
Skład drużyny: Krzyczmonik Robert, Napora Mirosław, Panek Marcin, Lichterowicz Tadeusz, Kubiński Jacek.

X miejsce „LOK Kaliber I’’ - 337 pkt.
Skład drużyny: Bargieł Dariusz, Wysocki Jarosław, Polaniecki Robert, Prewendowski Marcin, Waszkiewicz Andrzej.

XI miejsce „LOK Sokpol” - 325 pkt.
Skład drużyny: Pasternak Władysław, Bieniek Kamil, Garncarek Grzegorz, Zamorowski Tomasz.

XII miejsce „LOK Winowno” - 317 pkt.
Skład drużyny: Gross Adam, Kawa Piotr, Świtała Andrzej, Falczyński Sebastian, Kumor Mariusz.

XIII miejsce „LOK Nadwarcie II” - 314 pkt.
Skład drużyny: Siurda Andrzej, Morawiec Mariusz, Koba Cezary, Kołodziejczyk Przemysław, Krzysztofik Marcin.

XIV miejsce „LOK Jarter I Żarki” - 312 pkt.
Skład drużyny: Męcik Zbigniew, Michalik Krzysztof, Dyja Damian, Okuliński Marek, Widera Kazimierz.

XV miejsce „LOK Poraj II KŻR” - 305 pkt.
Skład drużyny: Synowiec Marcin, Wietrzyński Arkadiusz, Sawicki Piotr, Kaszczyszyn Piotr.

XVI miejsce „LOK Kaliber KŻR” - 264 pkt.
Skład drużyny: Szlagowski Krystian, Zagórski Zbigniew, Ludwig Marek, Szczygieł Andrzej, Szczepaniak Andrzej.

XVII miejsce LOK Kaliber II” - 248 pkt.
Skład drużyny: Maślanka Piotr, Olszewski Marcin, Bednarczyk Dariusz, Przybylski Kazimierz

XVIII miejsce „LOK S.G Damian II - 239 pkt.
Skład drużyny: Kaczorowski Roman, Bernacki Robert, Gębski Sylwester, Wójcik Jerzy, Kucia Mirosław.

XIX miejsce „LOK Kłobuck” - 196 pkt.
Skład drużyny: Jagoda Mateusz, Skarczyński Filip, Sabat Sławomir, Nowicki Mateusz.

XX miejsce „LOK MTUM Myszków II” - 177 pkt.
W skład drużyny: Stachurczewski Sebastian, Sygiet Krzysztof, Kurpiński Łukasz, Sygiet Olga.

XXI miejsce „LOK MTUM Myszków I” - 177 pkt.
Skład drużyny: Siwek Marek, Uchnast Artur, Sikora Grzegorz, Gawroński Kamil, Kurek Wojciech.

XXII miejsce „LOK Jarter II Żarki” - 169 pkt.
Skład drużyny: Wyporski Piotr, Frej Filip, Noszczyk Ireneusz, Kumor Jarosław, Polk Marek

XXIII miejsce „LOK Protector II” - 159 pkt.
Skład drużyny: Skorek Rafał, Czyrek Ryszard

XXIV miejsce „LOK Kamienica Polska” - 146 pkt.
Skład drużyny: Stępień Cezary, Gorzelak Michał, Gorzelak Iwona, Kuśnierczyk Szymon.

Klasyfikacja indywidualna (najlepsi strzelcy):

I – miejsce: Raźniewski Ireneusz 97 pkt., LOK Poraj I KŻR
II – miejsce: Wieczorek Grzegorz 96 pkt. (6x10; 4x9), LOK Nadwarcie I
Garncarek Grzegorz 96 pkt. (6x10; 4x9), LOK Sokpol
IV – miejsce: Sawicki Grzegorz 95 pkt., LOK Poraj I KŻR
V – miejsce: Wiśniewski Andrzej 94 pkt., LOK Eurolas
VI – miejsce: Połaniewski Robert 92 ptk., LOK Kaliber I
VII - miejsce: Gorzelak Michał 91 pkt. (4x10; 3x9), LOK Kamienica Polska
VIII - miejsce: Waszkiewicz Andrzej 91 pkt. (3x10; 5x9), LOK Kaliber I;
Homik Andrzej 91 pkt. (3x10; 5x9), LOK Relaks; Dziuk Adam 91 pkt. (3x10; 5x9) LOK Nadwarcie I; Koba Cezary 91 pkt. (3x10; 5x9) LOK Nadwarcie II
XII – miejsce: Panek Marcin 91 pkt. (3x10; 3x9), LOK Marcus I
XIII - miejsce: Pawlikowski Mariusz 91 pkt. (2x10; 7x9) LOK Relaks; Rataj Grzegorz 91 pkt. (2x10; 7x9), LOK Pińczyce; Bulski Stanisław 91 pkt. (2x10; 7x9) LOK Protector I.

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wręcza nagrody dla najlepszych drużyn

Nagrodzone zespoły na wspólnym zdjęciu ze Starostą Myszkowskim