Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na terenie Grzędy Mirowsko- Bobolickiej i Lasu Pikulowego oraz ścieżki pieszo-rowerowej odbył się Jurajski Bieg Przełajowy na dystansie 12 km kobiet i mężczyzn oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Powiat Myszkowski jako partner honorowy imprezy, ufundował nagrody dla najlepszych zawodników. Powiat Myszkowski reprezentował Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski.

W Bobolicach u podnóża zamku na starcie stanęło 105 uczestników biegaczy, w tym dzieci i młodzież, którzy przyjechali do nas między innymi z Warszawy, Katowic, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Starachowic, Włoszczowej oraz Myszkowa. Spora ilość wytrwałych kibiców zagrzewała dopingiem biegaczy do walki na trasie, a wśród nich wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto - Mazur, która wręczała medale za udział dobiegającym zawodnikom, między innymi Burmistrzowi Miasta Myszków Włodzimierzowi Żakowi, który wziął udział w biegu głównym.

Trasa biegu głównego 12km (2 x 6 km) została oznaczona taśmami ostrzegawczymi i znakami informującymi o kierunku biegu . Na trasie rozstawieni zostali sędziowie, którzy weryfikowali zawodników na trasie. Pomiar czasu odbywał się za pomocą systemu chip.
Funkcje bezpieczeństwa pełniła Grupa Jurajska GOPR z Podlesic oraz sędziowie KS Jurajskie Orły, którzy dodatkowo weryfikowali zawodników na trasie i linii mety.

W biegu głównym na dystansie 12 km mężczyzn zwyciężył Piotr Magiera z Myszkowa z czasem 41:28 min przed Pawłem Cieślikiem z Katowic z czasem 42:15 min, natomiast trzecie miejsce zajął Dariusz Wilk z czasem 43:06.

Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Kuzyk z Raciszyna reprezentująca WKB Meta Lubliniec z czasem 49:26 min, druga była z Myszkowa zawodniczka Ambitnych Amatorów z czasem 55:15min, trzecia była również zawodniczka Ambitnych Amatorów Eliza Krzysztoń z Żarek.

Równo o godz. 10.00 rozpoczęła się rywalizacja najmłodszych uczestników Biegu Przełajowego.
W kategoriach dzieci klas 1-3 na dystansie 300 m zwyciężyli wśród dziewczynek ex aequo Milena Galińska z Parkoszowic i Gabriela Kupczak z Myszkowa ,drugie miejsce zajęła Zuzia Karmańska z Bytomia. Wśród chłopców pierwsze miejsce dla Szymona Zamory z Żarek, drugie miejsce dla Szymona Pacholczaka, a trzecie Mateusza Jedzinaka z Będzina.

Na dystansie 800 m kategorii klas 4-6 zwyciężyli: wśród dziewcząt pierwsze miejsce dla Aleksandry Knapczyk z Myszkowa. A wśród chłopców Dariusz Zamora z Jaroszowa, za nim uplasował się Łukasz Witczyk, zaś trzecie miejsce przypadło Bartkowi Koczurowi z Myszkowa.

Dystans 1600 pokonał w pojedynkę Tymoteusz Panek z Bierunia, zajmując tym samym pierwsze miejsce w tej kategorii.
Szczegółowe wyniki zamieszczone zostaną na stronie Miasta Myszków oraz pod linkiem: http://online.datasport.pl/results1417/
Organizator Biegu Przełajowego Klub Sportowy Jurajskie Orły chce wyrazić podziękowania dla wszystkich uczestników za wysoki poziom współzawodnictwa i liczną frekwencie jak również dla wszystkich partnerów i sponsorów bez których ten bieg nie mógłby się odbyć :

Partnerzy Honorowi: Starostwo Powiatowe Myszków - nagrody dla dzieci i młodzieży,
Gmina Niegowa –pomiar czasu oraz statuetki,
Miasto Myszków - upominki w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn,
Grupa Jurajska GOPR Podlesice - Naczelnik grupy Pan Adam van der Coghen – opieka medyczna na trasie

Partnerzy wspierający:
Sklep Sportowy SENGAM SPORT - Dariusz Bednarczyk , sponsor nagród w kategorii OPEN
„Zamek Bobolice” Senator Jarosław Lasecki - udostępnienie terenów pod trasę i bazę zawodów
„Jurajska”- Wytwórnia Napojów Gazowanych w Postępie- napoje dla zawodników
DECATHLON Poczesna – nagrody dla dzieci i młodzieży „Studio Zebra” Myszków- Paweł Froncisz , druk plakatów promujących, logo biegu
Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Regionalnego oraz Ewerro Sp.z o.o.- sponsor statuetek
Skład Budowlany DARPOL z Niegowy – sponsor nagród dla dzieci
Firma Rent – Pol – użyczenie agregatów
Patronat medialny: Gazeta Myszkowska
Głównym organizatorem był Klub Sportowy Jurajskie Orły.
Dyrektor biegu: Mateusz Gocyła, Sekretarz zawodów: Anna Gocyła, Sędzia główny zawodów: Paweł MichniewskiStart do biegu grupy dziecięcej


Wspólne zdjęcie nagrodzonych, partnerów i organizatorów

07

KWI

2015

98986

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

orl1_23483671.JPG

Zdjęcie: orl1_23483671.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.