Gejzer Młodzieżowych Pasji

Czwarty Gejzer Młodzieżowych Pasji za nami. W Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach młodzież zaprezentowała swoje talenty i nietuzinkowe umiejętności.

Tegoroczna edycja Gejzera poprowadzona została przez uczniów  klasy I Technikum żywienia i usług gastronomicznych – Michała Haładusa, Marlenę Rogalę i Klaudię Zamorę pod opieką wychowawcy klasy Dagmary Jaskólskiej oraz Anny Markiewicz.

gej1.JPG
Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras podczas występów młodzieży

Do udziału w imprezie zgłosiła się liczna grupa uczniów z różnych klas, którzy zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, wokalne, plastyczne, fotograficzne, taneczne, sportowe oraz ratowniczo – medyczne.
Na widowni znaleźli się zaproszeni goście, m.in. Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras.

To nie pierwszy raz, kiedy młodzież z naszej żareckiej szkoły udowadnia, jaką różnorodność zainteresowań i umiejętności ma do zaprezentowania. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co widziałam. Nazwa dzisiejszego wydarzenia zawiera słowo – pasja. Chciałabym do niego nawiązać, gdyż to w nim kryje się sedno tego, kim się jest, będąc młodym człowiekiem. Pasje młodzieżowe niejednokrotnie są podstawą późniejszych działań, już w dorosłym życiu. To one sprawiają, że osobowość rozwija się szerzej i jednocześnie głębiej, dzięki czemu można lepiej zrozumieć samego siebie, a także to, co nas otacza. Praca, jaką młodzież szkoły wkłada w realizację swoich pasji, jest wielką wartością. Pragnę podziękować wam za wysiłek, a zaangażowanym nauczycielom za cenną inspirację i pomoc - mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

gej2.JPG
Taniec to jedna z ulubionych pasji młodzieży

Pośród licznych prezentacji szczególny aplauz uczniów zyskał pokaz mody fartuszka kuchennego wraz z jego historią w wykonaniu i aranżacji gospodarzy imprezy, pokaz taneczny w wykonaniu uczennic klasy III Technikum Hotelarskiego i II B oraz wszystkie pozostałe występy uczniowskie.

W przedstawionym programie pokazaliście, jak można wypocząć, odprężyć się po zajęciach szkolnych, jak pozbyć się stresu, jak poczuć smak pełnego relaksu. Osoba, która ma pasje, potrafi spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka. Może być bardziej pogodna, szczęśliwa i tym zarażać innych. W sytuacjach trudnych znajduje rozsądne rozwiązanie. To zaowocuje, gdy podejmiecie pracę. Zauważyłem przez wiele lat w waszej szkole mnóstwo nieoszlifowanych diamentów, duża zasługa w tym nauczycieli. Te perełki promują waszą szkołę, która ma kilkudziesięcioletnią piękną kartę historii. O waszej szkole mówi się w województwie, bo jest szkołą „ z klasą” - powiedział Wiceprzewdoniczący Rady Powiatu Jan Kieras.

Uczestnicy Gejzera Młodzieżowych Pasji 2015

Kategorie:

Pokaz synchroniczny w wykonaniu uczniów kl. II TG: Sojka Dominika, Noszczyk Marta, Gryl Szymon, Ociepka Krzysztof
Wokal: Pinderak Dominika kl. I A, Chałupa Magdalena kl. II TG, Cesarz Dominika kl. III TH
Organy: Motyl Krystian kl. I A, Maszczyk Kinga kl. II A
Prace plastyczne: Starczewska Marianna kl. II B, Nowak Michał kl I TR, Rogala Marlena kl. I TG
Fotografia: Małgorzata Gębka kl. III TH
Poezja: Miłoch Klaudia kl. III TG, kita Marek kl. III TG
Pokaz makijażu: Gębka Gabryela kl. II A
Grupa taneczna: Cesarz Dominika, Dworak Anita, Miszta Karolina, Gębka Małgorzata, Huba Monika  – kl. III TH, oraz Starczewska Marianna kl. II B
Freestyle Piłkarski: Patryka Męcika kl. I TI
Pokaz wyczynowy na rowerze BMX – Michał Żurawski kl. I TG
Scenka zasad SAVOIR VIVRE w wykonaniu uczniów klasy I A i II A
Pokaz ratowniczo – medyczny w wykonaniu „szkolnych” strażaków - Patryka Surowca kl. I TI Musiała Kamila kl. I A
Gwiazda disco polo: Zespół „TG”

Wszystkim występującym uczniom gratulujemy i dziękujemy. Mamy nadzieję, że tegoroczny Gejzer Młodzieżowych Pasji będzie inspiracją dla jeszcze większej grupy uczniów, którzy w przyszłym roku szkolnym zechcą zaprezentować swoje talenty podczas V edycji Gejzera.

gej3.JPG
Pokaz żonglerki piłką wzbudził powszechny zachwyt
CZE

2018/4243