Utalentowane Kobiety Powiatu

Utalentowane Kobiety z Powiatu Myszkowskiego kolejny raz dały piękny występ, który odbył się w miniony piątek na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koziegłowach.

Małgorzaty, czyli promocja utalentowanych kobiet – to impreza organizowana przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety Powiatu Myszkowskiego, które z roku na rok poszerza repertuar występów.

mal1.jpg
Mażoretki dały piękny popis swoich umiejętności

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Radni Powiatu Józef Lazar, Wiesława Machura, Jarosław Kumor, Wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, Przewodnicząca Rady Krajowej KGW Bernadetta Niemczyk, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Żarki Stanisława Nowak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Myszkowie Jerzy Woszczyk.

Gości przywitała szefowa Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Małgorzata Gałuszka i Kewin Gałuszka.

mal2.jpg
Na widowni: w pierwszym rzędzie od lewej: Przewodnicząca RK KGW Bernadetta Niemczyk, Wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Rady Rady Powiatu w Myszkowie Józef Lazar

Całość została zaaranżowana z pomysłem: część występów odbywała się pod wysokim podestem sceny, a część na niej samej. Było to ciekawe urozmaicenie. Scenariusz przeplatał elementy czysto oficjalne z występami artystycznymi w wykonaniu bardzo utalentowanych kobiet.

mal3.jpg
Imprezę prowadzili Kierownik Powiatowego Biura ARiMR Małgorzata Gałuszka i Kewin Gałuszka

Starostwo Powiatowe w Myszkowie czynnie wsparło organizację tej niezwykłej imprezy. Wicestarosta Anna Socha-Korendo, zabierając głos, pogratulowała przede wszystkim znakomitego pomysłu na nietuzinkowe przedstawienie o charakterze kulturalnym, które już na stałe wpisało się w roczny kalendarz imprez, oraz życzyła wszystkim paniom jak najwięcej pomysłowości i energii, z jaką przygotowano imprezę.

mal4.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo gratulowała organizatorom

Cóż można było zobaczyć tego popołudnia w Koziegłowach? Jako pierwsze zaprezentowały swoje umiejętności mażoretki z Pińczyc, które w ciekawych układach choreograficznych pokazały, na czym polega prawdziwie synchroniczny i skoordynowany taniec.
Zaraz później scenę zawładnęły panie w strojach ślubnych. Pokaz mody – szczególnie interesujący dla przyszłych panien młodych – przyciągnął uwagę, bowiem suknie zaprojektowane przez Gabrielę Hezner, okazały się przepiękne.

mal5.jpg
Pokaz sukien ślubnych przyciągał spojrzenia nie tylko przyszłych panien młodych

Następnie przyszła kolej na zabawny skecz sytuacyjny w wykonaniu Teatru „Fajrant”, który bardzo rozbawił publiczność.
Część wokalną wypełniły piosenki w wykonaniu Klaudii Jagody, Diany Kolasy, Katarzyny Matyi, Anny Mordalskiej, Adrianny Pali, a także Koła Gospodyń Wiejskich z Lgoty Górnej i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koziegłowach oraz Kapeli Biesiadnej z Choronia.
Na koniec, jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół estradowy Makabunda.
Małgorzaty to wspaniała impreza, która kolejny raz dowiodła niepospolitych umiejętności kobiet mieszkających w Powiecie Myszkowskim. Zarówno pogoda, jak i atmosfera były znakomite.

mal6.jpg
Sponsorzy darczyńcy otrzymali pamiątkowe dyplomy

mal7.jpg
Taniec synchroniczny z akcentem afrykańskiego folkloru