Konwent wójtów i burmistrzów
W Żarkach odbył się konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Udział w nim wzięła Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.
Wizyta przedstawicieli samorządu gminnego w Powiecie Myszkowskim była bardzo owocna. Obok spraw typowo merytorycznych, goście mieli okazję zapoznać się ze specyfiką gmin, wchodzących w skład Powiatu i zwiedzić ciekawe miejsca.
Muzeum Cechu Rzemiosł Dawnych, gdzie odbył się konwent, to miejsce, które z pewnością stanie się kolejną z atrakcji Gminy Żarki. Przeprojektowany budynek zrobił wrażenie na wszystkich uczestnikach.
Gości powitali Koordynator Konwentu Ireneusz Czech, Przewodniczący ŚZGiP Jacek Krywult, a także Burmistrz Żarek Klemens Podlejski i Wicestarota Myszkowski Anna Socha-Korendo.
Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć samorządowców gminnych z Powiatu Myszkowskiego. Na sali znaleźli się także Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Poraja Łukasz Stachera i Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur.
Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć samorządowców gminnych z Powiatu Myszkowskiego. Na sali znaleźli się także Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Poraja Łukasz Stachera i Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur.
Wicestarosta przedstawiła charakterystykę Powiatu Myszkowskiego, uwzględniając zarówno zalety gospodarcze, jak i turystyczne i komunikacyjne.
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podczas obrad konwentu
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podczas obrad konwentu
- Chciałabym podkreślić, że każda z gmin posiada swoją unikalną specyfikę: Myszków to główny ośrodek i stolica powiatu, Żarki cechuje piękne położenie i świetna baza turystyczna z unikalnymi zabytkami, w Koziegłowach można oglądać wyjątkowe rękodzieło ludowe i artystyczne, Poraj to wspaniałe miejsce dla miłośników żeglarstwa, Niegowa zaś to przepiękne krajobrazy ze średniowiecznymi zamkami w tle. A przecież to zaledwie ułamek tego, co mamy. Słowem – różnorodność, atrakcyjność i otwartość – to podstawowe cechy naszego powiatu - mówiła m.in. Wicestarosta Anna Socha Korendo.
W części merytorycznej goście omawiali ustawę o zmianie ustawy o samorządzie gminnym. Następnie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach Bernard Błaszczyk omówił wdrażanie i realizację zasad funkcjonowania systemu ocen oddziaływania na środowisko w procesie planowania przestrzennego. Dyrektor Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Jarosław Wesołowski przedstawił działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WSL na lata 2014-2020 i wspieranie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego istotnych z punktu widzenia małych i średnich gmin.
Prezes Fundacji na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii Szymon Liszka mówił o wymaganiach w zakresie dokumentacji dla okresu programowania 2014-2020, natomiast przedstawiciel Fundacji Veracity z Poznania Tomasz Szudrzyński pokazał działanie systemu „Alertownik” – dwustronnego narzędzia komunikacji na linii gmina-mieszkańcy.
Burmistrzowie i wójtowie z województwa śląskiego
Na skróty
Zobacz najpotrzebniejsze linki
-
Otwarte konkursy ofert
-
Projekty unijne realizowane przez Powiat Myszkowski w ramach RPO WSL 2014-2020
-
Konsultacje z organizacjami pozarządowymi
-
Przydatne linki
-
Rozkład godzin pracy aptek wraz z dyżurami
-
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
-
Dofinansowanie z budżetu państwa dla SP ZOZ
-
Aktywni w Powiecie Myszkowskim
-
Kierunki kształcenia na rok szkolny 2023-2024 w Szkołach Powiatu Myszkowskiego
-
Regionalny System Ostrzegania - Poradnik
-
Informacja dot. rozpowszechniania wizerunku
-
Jakość Powietrza / Ostrzeżenia alarmowe
-
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
-
Projekt unijny realizowany przez Powiat Myszkowski w ramach EFRROW: "Europa inwestująca w obszary wiejskie" 2014-2020 - scalenie gruntów