Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Żarkach odbył się konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Udział w nim wzięła Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.
 
Wizyta przedstawicieli samorządu gminnego w Powiecie Myszkowskim była bardzo owocna. Obok spraw typowo merytorycznych, goście mieli okazję zapoznać się ze specyfiką gmin, wchodzących w skład Powiatu i zwiedzić ciekawe miejsca.
Muzeum Cechu Rzemiosł Dawnych, gdzie odbył się konwent, to miejsce, które z pewnością stanie się kolejną z atrakcji Gminy Żarki. Przeprojektowany budynek zrobił wrażenie na wszystkich uczestnikach.

Gości powitali Koordynator Konwentu Ireneusz Czech, Przewodniczący ŚZGiP Jacek Krywult, a także Burmistrz Żarek Klemens Podlejski i Wicestarota Myszkowski Anna Socha-Korendo.
Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć samorządowców gminnych z Powiatu Myszkowskiego. Na sali znaleźli się także Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Poraja Łukasz Stachera i Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur.
Wicestarosta przedstawiła charakterystykę Powiatu Myszkowskiego, uwzględniając zarówno zalety gospodarcze, jak i turystyczne i komunikacyjne.

kon1.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podczas obrad konwentu

- Chciałabym podkreślić, że każda z gmin posiada swoją unikalną specyfikę: Myszków to główny ośrodek i stolica powiatu, Żarki cechuje piękne położenie i świetna baza turystyczna z unikalnymi zabytkami, w Koziegłowach można oglądać wyjątkowe rękodzieło ludowe i artystyczne, Poraj to wspaniałe miejsce dla miłośników żeglarstwa, Niegowa zaś to przepiękne krajobrazy ze średniowiecznymi zamkami w tle. A przecież to zaledwie ułamek tego, co mamy. Słowem – różnorodność, atrakcyjność i otwartość – to podstawowe cechy naszego powiatu - mówiła m.in. Wicestarosta Anna Socha Korendo.

W części merytorycznej goście omawiali ustawę o zmianie ustawy o samorządzie gminnym. Następnie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach Bernard Błaszczyk omówił wdrażanie i realizację zasad funkcjonowania systemu ocen oddziaływania na środowisko w procesie planowania przestrzennego. Dyrektor Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Jarosław Wesołowski przedstawił działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WSL na lata 2014-2020 i wspieranie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego istotnych z punktu widzenia małych i średnich gmin.
Prezes Fundacji na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii Szymon Liszka mówił o wymaganiach w zakresie dokumentacji dla okresu programowania 2014-2020, natomiast przedstawiciel Fundacji Veracity z Poznania Tomasz Szudrzyński pokazał działanie systemu „Alertownik” – dwustronnego narzędzia komunikacji na linii gmina-mieszkańcy.
 
kon2.jpg
Burmistrzowie i wójtowie z województwa śląskiego

30

CZE

2015

30247

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kon1_909498284.jpg

Zdjęcie: kon1_909498284.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.