Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego to szkoła, gdzie można uczyć się nie tylko zawodu ale również rozwinąć sprawność fizyczną (klasy mundurowe) i regularnie ćwiczyć umiejętności językowe. W czerwcu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia tych umiejętności w praktyce podczas wymiany w Niemczech. 
 
Zespół Szkół nr 1 nawiązał współpracę z niemiecką organizacją młodzieżową „Grüner Grashalm” specjalizującej się w pedagogice przeżyć.
 
Wychowanie poprzez aktywność zarówno sportową, rekreacyjną, jak i społeczną to główne cele tej organizacji. Wpisuje się to doskonale w specyfikę klas mundurowych myszkowskiej „Jedynki”.  Pierwszym etapem współpracy był obóz wędrowny w Bieszczadach w styczniu 2015 r. 
Rezultatem tego spotkania była polsko-niemiecko-rosyjska wymiana młodzieży, która odbyła się w dniach 1-15 czerwca 2015 r. w niemieckim mieście Fahren. 
 
Jest to nowa forma wymiany, gdyż uczniowie w wyspecjalizowanym ośrodku mieli możliwość spróbowania swoich sił we wspinaczce, kajakarstwie i raftingu.
Najważniejszym punktem programu był obóz żeglarski. Po przeszkoleniu uczestnicy wypłynęli na kilka dni na Morze Północne. 
Pojawiły się też stałe podczas każdej wymiany punkty programu takie jak zwiedzanie. Nasi uczniowie zawitali do Berlina, Rostocku oraz Wismaru.
Wymiana była możliwa dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i będzie kontynuowana m.in. w grudniu tego roku. Młodzież z Niemiec i Ukrainy spotka się ze swoimi polskimi kolegami podczas planowanego obozu wspinaczkowego w Tatrach. 
 
wym.JPG
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie podczas wymiany

03

LIP

2015

20802

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wym_204019987.JPG

Zdjęcie: wym_204019987.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.