Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jubileusz porajskiego Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego, który odbył się w czerwcu był świetną okazją do zaprezentowania historii i osiągnięć placówki. W uroczystości uczestniczyła wicestarosta myszkowski Anna Socha-Korendo.
 
Sala gimnastyczna została z tej okazji pięknie przygotowana. Goście wypełnili wszystkie rzędy krzeseł, a młodzież przygotowująca uroczystość miała w zanadrzu wiele niespodzianek.

Jedną z nich, którą można było poznać już na samym początku była – prezentacja szkolnej maskotki – czyli wielkiej niebieskiej sowy, przechadzającej się po sali.
Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Beata Cichoń, która powitała wszystkich gości, w tym zaproszonych wicestarostę myszkowskiego Annę Sochę-Korendo i wójta Poraja Łukasza Stacherę.

sz1.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Wójt Poraja Łukasz Stachera wręczają wręczają "Kaziki" wyróżniającym się uczniom

Po przedstawieniu historii szkoły – z konieczności w ogromnym skrócie – nadszedł czas na wręczenie nagród dla najlepszych uczniów. Gimnazjum w Poraju od wielu lat ma tradycję nagradzania wychowanków w postaci statuetek – tzw. Kazików. Otrzymują je uczniowie, którzy wyróżniają się w rozmaitych dziedzinach.

Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręczyła w imieniu swoim i starosty myszkowskiego Dariusza Laseckiego najlepszym uczniom specjalne nagrody.

- Pragnę podziękować pani dyrektor i całemu gronu pedagogicznemu za zaproszenie i cieszę się, że mogę wziąć udział w tak fantastycznej jubileuszowej uroczystości. Ogromnie żałuję, że nie miałam możliwości chodzić do gimnazjów, ale za moich czasów ich po prostu nie było. Jeszcze raz chciałam pogratulować wszystkim wyróżnionym i odznaczonym - mówiła wicestarosta, która przekazała na ręce dyrektor Beaty Cichoń pamiątkowy dyplom drewniany. 

sz3.jpg
Zdobywcy "Kazików" na zdjęciu z zaproszonymi gośćmi - Wicestarostą Anną Sochą-Korendo i Wójtem Łukaszem Stacherą

Bardzo ciekawym punktem uroczystości był pokaz krótkiego filmu, ukazującego szkołę z rozmaitych stron. Całość przygotowali uczniowie. Materiał został bardzo ciekawie zmontowany, a motywem przewodnim była piłka, która prowadziła kamerę przez korytarze i kolejne sale lekcyjne.
Uroczystość wypadła wspaniale. Na dodatek urozmaiciły ją piękne występy artystyczne gimnazjalnej młodzieży.
 

sz2.jpg
Maskotka szkoły wzbudziła wielki aplauz

03

LIP

2015

20638

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sz1_928169894.jpg

Zdjęcie: sz1_928169894.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.