Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto Policji w Powiecie Myszkowskim

Tegoroczne Święto Policji miało szczególny wymiar, gdyż organizatorzy połączyli je z uroczystym otwarciem wyremontowanej po dwóch latach prac komendy powiatowej. 36 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości uczestniczyli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.
 
Coroczny uroczysty apel myszkowskich policjantów odbywał się w Domu Kultury, tym razem jednak miejscem zbiórki pododdziałów stał się plac przed Komendą Powiatową. Uroczystość swoją obecnością uświetnili znamienici goście – zarówno wysocy rangą przedstawiciele służb mundurowych, jak i reprezentanci samorządu terytorialnego.
Powiat Myszkowski reprezentowali Starosta Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Andrzej Jastrzębski.

pol1.jpg
Zbiórka pododdziałów przed Komendą Powiatową Policji w Myszkowie; na pierwszym planie awansowani policjanci myszkowskcy, w tle komapania reprezentacyjna policji śląskiej i Orkiestra KWP w Katowicach
 
Uroczystość została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich wiązała się ze świętem policji. Po wciągnięciu na maszt flagi Polski, Komendant Powiatowy mł. insp. Lech Bugaj powitał przybyłych i oficjalnie rozpoczął obchody. W swoim przemówieniu Komendant podziękował policjantom za pracę oraz m.in. wyraził podziękowania dla Starosty Myszkowskiego za wsparcie, jakiego Powiat Myszkowski regularnie udziela myszkowskiej Policji. 
Wystarczy przypomnieć, że Starostwo przekazało środki na wyposażenie biur w Komendzie w ramach remontu, natomiast na rok 2015 Starostwo przekaże środki na zakup radiowozu.
 
Zgromadzone pododdziały prezentowały się znakomicie. Splendoru dodawały Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz kompania reprezentacyjna policji śląskiej.
 
Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie awansów i odznaczeń. Mianowani policjanci otrzymali je z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, któremu asystował Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Lech Bugaj. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 36 policjantów.
Szczególne wyróżnienie – srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”, przyznawaną przez Minister Spraw Wewnętrznych – otrzymał Komendant Komisariatu Policji w Koziegłowach asp. szt. Zbigniew Berski.

pol2.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki przemawia do zebranych policjantów; pierwszy z lewej - Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski
 
W imieniu samorządowców Powiatu Myszkowskiego głos zabrał Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, który pogratulował osiągnięć myszkowskiego garnizonu. 
 
- Panie Generale, panie Komendancie, szanowni policjanci, dzisiaj w dniu waszego święta, w 96 rocznicę powołania Polskiej Policji Państwowej, stoimy przed pięknie wykończonym budynkiem, który już od dawna wymagał remontu. Wszyscy wiemy, że stoi on przy jednej z głównych ulic, która przebiega przez środek miasta i powiatu. Dzięki temu, że został on tak pięknie wyremontowany, ludzie, którzy nas odwiedzają widzą, że nasza policja prezentuje wysoki poziom. A wiem to stąd, że będąc uczestnikiem odprawy rocznej, dowiedziałem się, iż Policja w Myszkowie jest jedną z wyróżniających się jednostek powiatowych spośród wszystkich garnizonów w województwie. Statystyki dokumentujące waszą pracę są naprawdę imponujące, spada przestępczość, a mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego czują się dzięki temu bezpieczniej. Panie Generale, pomimo tych wyróżnień Chciałbym prosić pana generała, aby nie robić tych złotych klamek, o których mówił pan Komendant, ale aby przeznaczyć środki finansowe na nagrody dla naszych policjantek i policjantów, którzy tu pracują. Pragnę pogratulować, panu Komendantowi i jego poprzednikowi, którzy wystarali się o to, aby dziś nasza Komenda wyglądała tak dobrze i przedstawiała bardzo wysoki standard. Gratuluję i dziękuję w imieniu swoim i wszystkich samorządowców Powiatu Myszkowskiego - powiedział Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.

pol3.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki w rozmowie z Komendantem Wojewódzkim nadinsp. Jarosławem Szymczykiem 
 
Następnie odbyło się oficjalne otwarcie nowowyremontowanego budynku Komendy Powiatowej. Przedstawiciele gospodarzy i zaproszeni goście wspólnie przecięli wstęgę zawieszoną nad schodami wejściowymi.

Wstęgę przecięli wspólnie Śląski Komendant Wojewódzki nadinsp. Jarosław Szymczyk, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, zastępcy Komendanta Wojewódzkiego – insp. Roman Rabsztyn, mł. insp. Piotr Kucia oraz Komendant Lech Bugaj.

Wszyscy goście udali się następnie na zwiedzanie pomieszczeń wyremontowanej Komendy.
 
pol4.jpg
Za chwilę nastąpi przecięcie wstęgi z udziałem Starosty Dariusza Laseckiego i Burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka

09

LIP

2015

59254

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pol1_512963527.jpg

Zdjęcie: pol1_512963527.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.