Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Oddział Dziecięcy w Szpitalu będzie jak nowy  

Szpital Powiatowy w Myszkowie z każdym rokiem podnosi standardy związane z warunkami leczenia. Właśnie trwa przebudowa oddziału dziecięcego. Z przebiegiem prac zapoznał się Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i radni Powiatu.
 
Do końca roku ma zakończyć się inwestycja Powiatu Myszkowskiego, który zaplanował w budżecie 1,7 mln zł na II etap przebudowy starej części Szpitala Powiatowego, która obejmuje remont oddziału dziecięcego. 

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, Radna Powiatu Dorota Kaim-Hagar wizytowali miejsce robót, zapoznając się z aktualnym postępem prac.

spi2.JPG
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Radna Powiatu Dorota Kaim-Hagar pochylają się nad planami przebudowy oddziału dziecięcego

Dotychczasowy stan oddziału dziecięcego przedstawiał wiele do życzenia, a warunki, w jakich przebywali chorzy nie odzwierciedlały współczesnych standardów.
To zmieni się po gruntownej przebudowie oddziału, która właśnie ma miejsce. W efekcie jego pomieszczenia zostaną nie tylko unowocześnione, ale również ściśle dostosowane do obowiązujących przepisów.
Inwestycja jest imponująca. Obejmuje kompleksową przebudowę, w wyniku której zmianie ulegnie cały układ pomieszczeń, jak również zamontowane zostaną nowoczesne instalacje, a pomieszczenia oddziałowe zostaną wyposażone we wszelkie niezbędne akcesoria medyczne.

spi3.JPG
Goście ze Starostwa rozmawiają o tym, jak będzie tu za kilka miesięcy

Projekt przewiduje powstanie Oddziału dwupoziomowego – na pierwszym i drugim piętrze, który zostanie ulokowany w miejscu, gdzie do tej pory mieściły się: oddział noworodkowy oraz oddział chirurgii urazowo-ortopoedycznej. 

Obecnie oddział dziecięcy funkcjonuje jak do tej pory w nowej części Szpitala.
Remont jest kontynuacją wieloletniego zadania inwestycyjnego, dotyczącego przebudowy starej części Szpitala. W dalszych latach planowane są kolejne etapy przebudowy, które obejmują remonty oddziału internistycznego, ginekologicznego i chirurgii ogólnej, a także apteki szpitalnej, pracowni endoskopii oraz parteru budynku Szpitala.
 
spi1.JPG
Starosta i Przewodniczący przy schemacie pomieszczeń szpitalnych

31

LIP

2015

20813

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

spi2_221192297.JPG

Zdjęcie: spi2_221192297.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.