Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo uczestniczyła w wizytacji ośrodka harcerskiego w Poraju, przeprowadzonej prze Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
 
W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Andrzej Pilot – prezes Funduszu, Krzysztof Matyjaszczyk – prezydent Częstochowy, Łukasz Czopik – prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA w Katowicach, Maria Daszczyk – Biernat – dyrektor Oddziału ZUS w Chorzowie, Anna Peterko – komendant Chorągwi Śląskiej ZHP, Andrzej Lichota – skarbnik Chorągwi Śląskiej ZHP oraz przedstawiciele mediów.

Harcerski Ośrodek Wodny w Poraju jest jednym z wielu miejsc, w których organizowany jest wakacyjny wypoczynek dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Środki Funduszu były przeznaczone na zadania z zakresu: profilaktyki zdrowotnej dzieci wraz z edukacją ekologiczną realizowaną w okresie wakacji i ferii zimowych, edukacji ekologicznej. W roku 2015 Fundusz wsparł wyjazdy na ferie zimowe kwotą 128 000 zł, a wyjazdy wakacyjne kwotą 660 000 zł. Z wyjazdów wakacyjnych skorzysta w roku 2015 około 3 842 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów specjalnych.

Odpowiednia dieta sprawia, że dzieci i młodzież prawidłowo się rozwijają. Na obozach podejmowane są działania o charakterze poznawczym i prewencyjnym oraz zadania związane z ochroną  środowiska, takie jak: sortowanie śmieci, składowanie w workach, wywóz śmieci poza obręb lasu, oczyszczanie zbiorników wodnych. Organizowane są konkursy ekologiczne, spotkania z leśnikami, zwiady terenowe. Uczestnicy obozu zapoznają się ze sposobami utylizacji odpadów, zabezpieczaniem terenów przed skażeniem gleby.
 
harcerze.JPG
Goście z WFOŚiG w Katowicach; Powiat Myszkowski reprezentuje Wicestarosta Anna Socha-Korendo (w środku)

22

SIE

2015

35042

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.