Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Delegacja Powiatu Myszkowskiego uczestniczyła w uroczystości pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską, upamiętniającą poświęcenie polskich żołnierzy w czasie II Wojny Światowej.
 
W dzień kolejnej rocznicy pod pomnikiem przy ul. Kwiatkowskiego zgromadzili się kombatanci, przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, młodzież i reprezentacje służb mundurowych.

Powiat Myszkowski reprezentowali Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, którzy przybyli na zaproszenie Burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka i wspólnie złożyli u stóp pomnika symboliczny wieniec.

- Spotykamy się dziś, aby upamiętnić tragiczne wydarzenia, które zmieniły losy naszego kraju i całego świata. Kolejny raz oddajemy hołd i składamy należny szacunek Polakom, którzy w chwili najcięższej próby nie cofnęli się przed obowiązkiem obrony kraju. Stoimy pod pomnikiem poległych za ziemię myszkowską, pamiętając o tych, którzy oddali swe życie w nierównej walce. Szanowni Kombatanci, Weterani II Wojny Światowej, w dniu waszego święta pragnę wyrazić ogromny szacunek i przekazać wam słowa najwyższego uznania za waszą odwagę i poświęcenie. W obliczu zagrożenia byliście gotowi położyć na szali własny los. To dzięki wam Polska mogła przetrwać w najtrudniejszych chwilach. 1 września to również dzień, w którym nasze dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. W tej dacie łączy się tragizm przeszłości i nadzieja, jaką niesie z sobą młode pokolenie - wiara w to, że przyszłość leżąca w ich rękach nie powtórzy więcej błędów przeszłości. Nauka płynąca z historii jest najcenniejsza, kiedy otwiera umysły młodych, dlatego takim optymizmem napawa obecność uczniów naszych szkół. W imieniu samorządu Powiatu Myszkowskiego składam słowa podziękowania za wspólne uczestnictwo w dzisiejszej uroczystości. Dziękuję Kombatantom, pocztom sztandarowym, Zespołowi Eskadra, służbom mundurowym, nauczycielom i uczniom oraz wszystkim Państwu przybyłym, aby oddać hołd naszym bohaterom – mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo, zwracając się do zebranych.
 
Część oficjalną zakończono na wyprowadzeniu pocztów sztandarowych. Zaraz później Zespół „Eskadra”, wykonujący patriotyczne i żołnierskie pieśni, zaprezentował kilka najbardziej popularnych utworów odwołujących się do żołnierskiego losu.
wrze1.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski składają wieniec pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską

wrze2.jpg
Przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego: Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Burmistrz Włodzimierz Żak, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wiceburmistrz Iwona Franelak

wrze3.jpg
Kombatanci salutują pod pomnikiem ku czci bohaterom...

wrze4.jpg
Na wspólnej fotografii goście podczas uroczystości 1 września

02

WRZ

2015

93795

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wrze1_281907811.jpg

Zdjęcie: wrze1_281907811.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.