Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze są świetną okazją dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych do zaprezentowania zdolności bojowych i wyjątkowej sprawności fizycznej. Nierzadko są również tradycją, którą kontynuują kolejne pokolenia ochotników.


Poczynania zawodników robiły niesamowite wrażenie

W tym roku impreza odbyła się w niedzielę 13 września na stadionie LKS Polonia Poraj. Organizatorami zawodów byli Zarząd Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał sędzia główny mł. bryg. Sergiusz Wiśniewski.

Zmaganiom strażaków przyglądali się samorządowcy oraz przedstawiciele PSP i OSP z terenu powiatu myszkowskiego. Starostwo Powiatowe w Myszkowie reprezentowali Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski oraz radni Mariusz Morawiec i Krzysztof Klimek. Na zawodach obecni byli również Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, a także Wiceprezes ZP OSP Zdzisław Ucieklak i Jadwiga Skalec.


Pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami zawodów

W wydarzeniu wzięło udział 15 najlepszych drużyn OSP z powiatu myszkowskiego. Najliczniejszą kategorię tworzyły drużyny męskie (8 drużyn). W kategorii drużyn męskich młodzieżowych znalazły się 4 drużyny, natomiast kategorię żeńską tworzyły tylko 3 drużyny. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza. W tym zadaniu zawodnicy mieli do pokonania tor podzielony na 7 odcinków po 50 m każdy. Tam na śmiałków czekały przeszkody: m.in. płotek lekkoatletyczny, dwumetrowy rów czy drewniana ściana. W ćwiczeniach bojowych  można było wykazać się umiejętnościami potrzebnymi w bezpośredniej walce z ogniem, począwszy od uruchomienia pompy, aż po celne kierowanie strumieniem wody. Osiągnięty czas przeliczono na punkty, w związku z czym w każdej konkurencji wygrywała drużyna z najmniejszą liczbą punktów.


W zawodach nieodzowny był specjalistyczny sprzęt strażacki

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

Drużyny męskie:
1. OSP Mysłów 102,3 pkt.
2. OSP Ogorzelnik 105,1 pkt.
3. OSP Choroń 113,8 pkt.
4. OSP Now Wieś 115,9 pkt.
5. OSP Niegowa 117,2 pkt.
6. OSP Winowno 119,9 pkt.
7. OSP Gęzyn 124,0 pkt.
8. OSP Koziegłówki 132,1 pkt.

Drużyny męskie młodzieżowe:
1. OSP Mysłów 105,2 pkt.
2. OSP Niegowa 108,7 pkt.
3. OSP Choroń 143,7 pkt.
4. OSP Jastrząb 145,6 pkt.

Drużyny żeńskie:
1. OSP Nowa Wieś 131,4 pkt.
2. OSP Siedlec Duży 133,8 pkt.
3. OSP Ogorzelnik 168,3 pkt.

Po zakończeniu zawodów zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary, nagrody rzeczowe, medale i pamiątkowe dyplomy, które wręczali przedstawiciele władz powiatowych i OSP.Najmłodsi również zasłużyli na wyróżnienie


Organizatorzy i zaproszeni goście z drużyną żeńską


OSP Siedlec Duży w towarzystwie samorządowców

15

WRZ

2015

68966

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pozarDSC_0017_245683561.jpg

Zdjęcie: pozarDSC_0017_245683561.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.