Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Okazją do świętowania zakończonych żniw i podziękowań za tegoroczne zbiory są zgodnie z tradycją dożynki. Uroczystości te organizowane są od wielu wieków we wszystkich regionach Polski. W tym roku również parafia NMP Matki Miłosierdzia w Jastrzębiu przygotowała dla mieszkańców i zaproszonych gości tradycyjne obchody święta plonów.

Uroczystość odbyła się w niedziele 13 września i rozpoczęła ją Mszą Św. Ceremonia była przede wszystkim okazją do podziękowań za tegoroczne plony oraz dziękczynna modlitwą w intencji rolników. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, w tym Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, radny Mariusz Morawiec, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, oraz zaproszeni goście, sołtysi i rolnicy. Na uroczystości nie zabrakło również ważnych symboli tradycji dożynkowej, jak bochen chleba upieczony z mąki z ostatnich zbiorów oraz okazały wieniec wykonany przez panie z KGW „Kalina”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. W programie wystąpiły m.in. dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej, „Szalona Piątka Plus”, Elżbieta Jatulewicz, Amanda Kosętka i Zespół Pieśni i Tańca „Kamienica Polska”. Odbył się także pokaz rycerski. Nie zabrakło również części gastronomicznej, w postaci produktów swojskiej kuchni oraz loterii fantowej.

Gospodarzami uroczystości byli ks. Marek Latos oraz rada parafialna. Dzięki wsparciu i pomocy rady sołeckiej, sołtysa oraz środowisk lokalnych i sponsorów impreza przebiegła w radosnej i przyjaznej atmosferze.

dozFOTBEB5.JPG
Tradycyjne dzielenie chleba dożynkowego

16

WRZ

2015

8172

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.