Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gmina Koziegłowy ruszyła „Z Kopyta”

W miniony weekend fani dobrej muzyki i jazdy konnej mieli w naszym powiecie okazję to wspaniałej zabawy. W dniach od 18 do 20 września w Gniazdowie odbył się I Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”. Oprócz imprez jeździeckich i muzycznych na przybyłych gości czekało wiele atrakcji sportowych, kulinarnych i artystycznych.

Okazją do zorganizowania festiwalu było otwarcie kompleksu sportowego w Gniazdowie oraz toru TREC do jeździectwa turystycznego. Odcinek w Gniazdowie jest jednym z elementów nowo wyznaczonego szlaku konnego wiodącego przez gminy: Koziegłowy, Poraj oraz Żarki. Inwestycja powstała w ramach projektu „Budowa międzygminnego szlaku konnego – orężem turystyki w gminach Koziegłowy, Poraj i Żarki” współfinansowanego z EFRR w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej oraz dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Gmina Koziegłowy stworzyła kompleks z  pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, tartanowym boiskiem wielofunkcyjnym oraz tartanową bieżnią. W uroczystym otwarciu obiektów udział wzięli zarówno mieszkańcy, jak i turyści oraz wielu zaproszonych gości m.in.:  Senator Jarosław Lasecki, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, w zastępstwie Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej – Mariusz Trepka, Radny Powiatowy Józef Lazar, Jerzy Motłoch – dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Halina Palarz – prezes Partnerstwa Północnej Jury.

Kopyta1.JPG
Burmistrz Jacek Ślęczka w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Joanny Kołodziejczyk powitał wszystkich przybyłych gości

W pierwszym dniu cyklu imprez w Gniazdowie odbył się I Przegląd Zespołów Muzycznych. W konkursie na wyróżnienie zasłużył zespół Dżemik, prowadzony przez Tomasza Motylewskiego z MDK Myszków, oraz grupy Pomeloni i Neverender – laureaci w starszej kategorii wiekowej. Ostatnim akcentem muzycznym w tym dniu był występ muzyków z formacji ShaleyesH. W kolejnych dniach festiwalu na scenie pojawiło się również wielu innych artystów, m.in. Agnieszka Boncol, Agnieszka Wajs, Zbyszek Widuliński i Maciej Cichoń, The Blue Cocks, zespół John Meyers Song`s Kamila Gacka, Andrzej Poniedzielski oraz gwiazda sobotniego wieczoru Kasia Kowalska.

Dla fanów sportowych zmagań organizatorzy przygotowali wiele konkurencji do pokonania. Najmłodsi mogli wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych, nieco starsi wystartowali w biegu na 10 km. 27 zawodników biegło na trasie Gniazdów-Mzyki-Gniazdów. Również kibice piłki nożnej nie mogli się nudzić. Rozegrano mecz piłkarski Fair Play: Koziegłowy – Stradom Częstochowa oraz mecz GLKS Siedlec Duży-Gniazdów – Sokół Olsztyn i spotkanie juniorów  GLKS Siedlec Duży-Gniazdów – Znicz Kłobuck.

Największą atrakcją sportową były jednak zawody jeździeckie. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach. W pierwszym zadaniu (POR) zawodnicy sprawdzili się w biegu na orientację w wyznaczonym terenie. Następnego dnia doszło do prób tempa (MA) oraz PTV czyli próby terenowej na nowo oddanym do użytku torze TREC. Najlepszym okazał się być Dawid Malinowski, który zdobył 331 pkt. Drugie miejsce zajęły ex aequo Agnieszka Dobosz i Natalia Musialik gromadząc po 317 punktów.

Podczas festiwalu głównym konkurencjom jeździeckim towarzyszyło wiele imprez dodatkowych, jak np. pokaz reiningowy  w wykonaniu Marcina i Jakuba Musiałów, pokaz łucznictwa konnego, akrobacje na koniu oraz ekstremalny pokaz kowbojski. Przy okazji festiwalu zorganizowano również konkurs na najładniejszy strój country oraz VI Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych.

Impreza spotkała się z wielkim uznaniem wśród zawodników i przybyłych gości. Organizatorzy już myślą o kolejnej edycji w przyszłym roku.

Kopyta2.JPG
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla miłośników koni...

Kopyta3.JPG
... i fanów dobrej muzyki.

23

WRZ

2015

50503

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.