Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Ocalały nie po to aby żyć, ale by dać świadectwo„

W piątek 18 września w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu historyczno-literackiego „Polskie więźniarki w Ravensbrück”. W wydarzeniu wzięła udział Wicestarosta Anna Socha-Korendo oraz Radny Powiatowy Józef Lazar.

Konkurs, nad którym patronat objęła dr Wanda Półtawska, skierowany był do uczniów klas I - III Gimnazjum oraz I - III szkół ponadgimnazjalnych i składał się z dwóch etapów: szkolnego i ogólnopolskiego. W pierwszej części  prace uczniów oceniała Szkolna Komisja Konkursowa, która do II etapu mogła zakwalifikować maksymalnie 6 prac z każdej kategorii. Uczniowie swoje dzieła mogli przygotować w formie pracy literackiej lub prezentacji multimedialnej. Do wyboru mieli 3 tematy:
1. Wspomnienia wypowiedziane… – opisz własne refleksje dotyczące książki Wandy Półtawskiej I boję się snów
2. Bezgraniczna tęsknota więźniarek KL Ravensbrück za życiem, wolnością i miłością
3. Przejawy solidarności i serdeczności wśród więźniarek KL Ravensbrück – pomagające w zachowaniu człowieczeństwa w nieludzkich warunkach
 
W kolejnym etapie Komisja powołana przez Organizatora Konkursu – Zespół Szkół w Pińczycach, oceniała prace i przyznała nagrody oraz wyróżnienia. Wśród 20 laureatów konkursu znaleźli się także przedstawiciele z terenu powiatu myszkowskiego. W kategorii praca literacka – Gimnazjum, II miejsce zajęła Ilona Panek z Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju. Wyróżnienie w kategorii Prezentacja Multimedialna – Gimnazjum, zdobył Kornel Kupicha z Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mysłowie.

Raven2.jpg
Spotkanie odbyło się w Auli bł. Jakuba Strzemię w Krakowie

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji kobiet więzionych w Ravensbrück. Nabożeństwo odprawił proboszcz parafii pińczyckiej, ks. kanonik Tadeusz Mikołajczyk. W dalszej części spotkania wręczono nagrody finalistom konkursu i zaprezentowano wywiad z dr Wandą Półtawską, która w czasie II wojny światowej była więziona w niemieckim obozie Ravensbrück.

Raven1.jpg
W wydarzeniu uczestniczyli (od lewej): Ks. Tadeusz Mikołajczyk, Radny Gminy Koziegłowy Andrzej Okularczyk, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Radny Powiatowy Józef Lazar    

Raven3.jpg
Laureaci konkursu wraz z organizatorami i zaproszonymi gośćmi

23

WRZ

2015

56744

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.