Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gminno-parafialne dożynki w Niegowie

Zgodnie z tradycją w tym roku również w Niegowie odbyły się  gminno-parafialne dożynki. Uroczysta Msza Św., obrzęd łamania chlebem i przekazanie wieńców dożynkowych to tylko nieliczne punkty bogatego programu Dożynek.

Uroczystość rozpoczęła się  Mszą Św. w kościele pw. Św. Mikołaja w Niegowie. Następnie mieszkańcy Gminy wraz z zaproszonymi gości przeszli w barwnym korowodzie do amfiteatru. W przemarszu wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich oraz zaproszeni goście i mieszkańcy.

Kolejnym ważnym punktem wydarzenia było wręczenie poświęconego chleba Wójt Gminy Niegowa Dorocie Hajto – Mazur. Aktu przekazania pieczywa dokonali Starostowie Dożynek - Pani Barbara Zwolińska z Niegówki i Pan Wiesław Madej z Sokolnik.

W dalszej części uroczystości przyszedł czas na oficjalne mowy i przemówienia. Jako pierwsza głos zabrała Wójt Dorota Hajto-Mazur. Swe słowa w odczytanym liście do zgromadzonych skierował również  Senator Jarosław Lasecki, osobiście wystąpili m.in. Poseł na Sejm Pani Halina Rozpondek, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski oraz Przewodniczący Rady Gminy Niegowa Mariusz Dzieża. W tej części Dożynek również Radny Powiatowy Mariusz Trepka odczytał list Posłanki Jadwigi Wiśniewskiej. Wśród zaproszonych gości byli także: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Kierownik ARiMR w Myszkowie Małgorzata Gałuszka, Kierownik oddziału ŚODR Józef Ślusarz, Dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich w Katowicach Jerzy Motłoch, Przewodnicząca Krajowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Bernadetta Niemczyk oraz Kierownik KRUS oddział w Myszkowie Anna Muchla. Każdy z przybyłych gości życzył rolnikom zdrowia i bogatych plonów w przyszłym roku. Wszyscy dziękowali za ciężką pracę i poświęcenie, z jakim oddają się swoim obowiązkom.

NiegDoz2.JPG
Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie dziękuje za wieniec dożynkowy

Po oficjalnej części Dożynek nadszedł czas zabawy. Kolejno na scenie swoją twórczość prezentowały lokalne zespoły KGW z terenu powiatu myszkowskiego gminy. Przyśpiewki i wesołe granie zachęcały widownie do śpiewu i tańców. Wśród występów lokalnych zespołów na scenie zaprezentowała się również taneczna formacja Niegowskie Iskierki, Orkiestra Dęta Bliżyce i Jurajska Kapela Biesiadna.

NiegDoz1.JPG
Zaproszeni goście oraz mieszkańcy podczas uroczystości

21

WRZ

2015

38902

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.