Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 20 września odbyła się już III edycja organizowanego przez Towarzystwo Sportowe „Libero” biegu ulicami Myszkowa.  Dzięki rosnącej popularności zawodów, organizatorzy zadbali w tym roku o profesjonalną obsługę techniczną i nową, atrakcyjną trasę. 
 
Główne zawody odbyły się na dystansie 8 km. Trasa biegu prowadziła ulicami: Jana Pawła II, Kochanowskiego, Słowackiego, 1 Maja, Sikorskiego, Wyszyńskiego i 11 listopada. Do startu ruszyło blisko 150 osób.  Najlepszy okazał się być Dawid Klaybor (Drzycim) z czasem 25 min i 18 sekund. Półtorej minuty później na metę wbiegł Piotr Magiera z Myszkowa, który tym samym zwyciężył w Kategorii Najlepszy Myszkowianin. Jako trzeci na podium stanął Rafał Formicki z Zawiercia, osiągając czas 00:27:47. Wśród kobiet najlepsza była Aneta Suwaj z Jastrzębia-Zdroju z czasem 30 minut i 7 sekund. Wynik ten pozwolił biegaczce zająć 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. W kategorii Najlepsza Myszkowianka zwyciężyła Karolina Pęczek (00:33:32) z klubu Ambitni Amatorzy.

8a.JPG
W zawodach wystartowało prawie 150 biegaczy

Organizatorzy nie zapomnieli o młodzieży i najmłodszych. Dla nich przygotowano trasy o dystansie 1600 m i 100 m. Bieg dla dzieci zgromadził tak wielu uczestników, że odbył się w dwóch grupach. Wśród młodzieży, pokonującej odcinek 1,6 km, najlepsze wyniki osiągnęli: Kamil Biedroń z Myszkowskiego LO i Julia Zamora z Zawiercia.

8c.JPG
Zapał najmłodszych widoczny był już na Starcie

Bieg „Myszkowska Ósemka” już na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych powiatu myszkowskiego. W tym roku Starostwo Powiatowe w Myszkowie przyłączyło się do akcji popularyzowania biegania i ufundowało nagrody dla biegaczy „Myszkowskiej Ósemki”. Pamiątkowe statuetki oraz dyplomy najlepszym zawodnikom wręczali Rafał Kępski - Członek Zarządu Powiatu, Jerzy Woszczyk - Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa oraz Adam Piwowarczyk - Dyrektor Handlowy firmy CMI Polska. Spotkanie prowadził Prezes TS Libero Adam Zaczkowski.

8b.JPG
Najlepszym  zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody

24

WRZ

2015

80322

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.