Powiat wspiera aktywność fizyczną wśród młodzieży

W ramach ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie konkursu z zakresu kultury fizycznej, UKS „Maraton” zorganizował drużynowe zawody powiatowe w lekkiej atletyce.

Uczestnikami zawodów była młodzież z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu myszkowskiego. Impreza odbyła się 23 września na boisku i bieżni przy Gimnazjum w Poraju. Zwycięskie drużyny oraz najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody w postaci dyplomów, medali, pucharów oraz sprzętu sportowego. Zespoły dziewcząt i chłopców z największą liczbą punktów zakwalifikowały się do zawodów rejonowych.

Punktacja w zawodach powiatowych przedstawia się następująco:

Najlepsze wyniki dziewcząt w poszczególnych konkurencjach:
100 m dz.
1 m. NOSZCZYK MARTYNA (LO MYSZKÓW)
2 m. KASPRZYK MICHALINA (LO MYSZKÓW)
3 m. KLIMAS EDYTA (LO MYSZKÓW)

400 m. dz.
1 m. KWIECIŃSKA ANNA (LO MYSZKÓW)
2 m. SZCZEPANIK ZUZANNA (GIMN. NR 1 MYSZKÓW)
3 m. MACIĄG MARTYNA (GIMN.NR 1 MYSZKÓW)

800 m.dz.
1 m. PIKUŁA OLIWIA (LO MYSZKÓW)
2 m. ZAMORSKA MAGDA (ZS ŻARKI)
3 m. MATYJA MAJA (LO MYSZKÓW)

KULA dz.
1 m. LAMCH MONIKA (ZS NR 1 MYSZKÓW)
2 m. NOWAKOWSKA KAMILA (ZS ŻARKI)
3 m. RACZEK WERONIKA (LO MYSZKÓW)

W DAL dz.
1 m. DUDEK WIKTORIA (ZS NR 1 MYSZKÓW)
2 M. KIECA KLAUDIA (LO MYSZKÓW)
3 m. MALIGŁÓWKA ŻANETA (LO MYSZKÓW)

4 X 100 m
1 m. LO MYSZKÓW ( I zespół)
2 m. LO MYSZKÓW ( II zespół)
3 m. ZS NR 1 MYSZKÓW
4 m. ZS ŻARKI
5 m. GIMNAZJUM NR 1 MYSZKÓW

Punktacja drużynowa dziewcząt:
1 m. LO MYSZKÓW ( I zespół)                   865 pkt
2 m. LO MYSZKÓW( II zespół)                  543 pkt
3 m. ZS ŻARKI                                            520 pkt
4 m. GIMNAZJUM NR 1 MYSZKÓW          488 pkt
5 m. ZS NR 1 MYSZKÓW                           469 pkt

Najlepsze wyniki chłopców w poszczególnych konkurencjach:
100 m chł.
1 m. KOSTRZEJOWSKI PAWEŁ (LO MYSZKÓW)
2 m. CUPIAŁ KONRAD (LO MYSZKÓW)
3 m. SZECÓWKA PIOTR (ZS ŻARKI)

400 m. chł.
1 m. STOLARCZYK MACIEJ (LO MYSZKÓW)
2 m. PICHETA DANIEL (LO MYSZKÓW)
3 m. MILEJSKI HUBERT (LO MYSZKÓW)

1500 m. chł.
1 m. BIALIK MARCIN (ZS ŻARKI)
2 m. WIERZCHOWSKI NORBERT (ZS ŻARKI)
3 m. NIEPSUJ MATEUSZ  (LO MYSZKÓW)

KULA chł.
1 m. SZLĘK TOMASZ (ZS ŻARKI)
2 m. KAZIMIERCZAK JAKUB (LO MYSZKÓW)
3 m. MYGA DANIEL (LO MYSZKÓW)

W DAL CHŁ.
1 m. SOCHA BARTOSZ  (LO MYSZKÓW)
2 M. JASTRZĘBSKI PAWEŁ (LO MYSZKÓW)
3 m. KAIM JAKUB (LO MYSZKÓW)

4 X 100 m
1 m. LO MYSZKÓW ( I zespół)
2 m. ZS ŻARKI
3 m. LO MYSZKÓW ( II zespół)
4 m. ZS NR 1 MYSZKÓW
5 m. GIMNAZJUM NR 1  MYSZKÓW

Punktacja drużynowa chłopców:
1 m. LO MYSZKÓW ( I zespół)        870 pkt
2 m. LO MYSZKÓW( II zespół)       625 pkt
3 m. ZS ŻARKI                                 614 pkt
4 m. ZS NR 1 MYSZKÓW                 375 pkt
5 m.GIMNAZJUM NR 1 MYSZKÓW 212 pkt

Kolejny etap zawodów odbył się na stadionie lekkoatletycznym w Gniazdowie. W rywalizacji na szczeblu rejonowym udział wzięły drużyny z powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła reprezentacja LO Myszków, a wśród chłopców najlepsza była drużyna z I LO im. Żeromskiego z Zawiercia. Drużyny wywalczyły jednocześnie awans do Finałów Zawodów Wojewódzkich w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Sosnowcu. Udział w imprezie sportowej wzięło 16 najlepszych reprezentacji dziewcząt i chłopców z województwa śląskiego. W klasyfikacji końcowej drużyna dziewcząt z LO w Myszkowie zajęła 12 miejsce. Powiat myszkowski na finałach zawodów lekkoatletycznych reprezentowały: Kasprzyk Michalina, Klimas Edyta, Noszczyk Martyna, Kwiecińska Anna, Gruszka Magda, Nowakowska Olga, Sus Martyna, Wcisło Patrycja, Maligłówka Żaneta, Kieca Klaudia, Nowak Karolina oraz Raczek Weronika. Za przygotowanie drużyn za zawodów odpowiedzialni byli: Iwona Starostka, Agnieszka Janocha, Adam Starostka oraz Grzegorz Manek.

lekko.JPG
Zawody odbyły się na bieżni lekkoatletycznej

lekko3.JPG
Młodzież chętnie rywalizuje w zawodach