Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień Edukacji Narodowej w ZS w Żarkach

W Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, który jest świętem nauczycieli i pracowników oświaty.

Sala gimnastyczna ZS w Żarkach została pięknie przystrojona z okazji corocznego święta. Na honorowych miejscach zasiedli reprezentujący Powiat - Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski i Wiceprzewodniczący Jan Kieras. Gości powitała Dyrektor placówki Mariola Piątek.

edu11.jpg
Od lewej: Dyrektor ZS w Żarkach Mariola Piątek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wicedyrektor ZS w Żarkach Anna Dzieża, Przewodnicząca Rady Rodziców Marta Maciąg

Początek uroczystości był niezwykle miły dla grona pedagogicznej, bowiem z rąk Dyrekcji nagrody za całoroczny trud otrzymali nauczyciele i pracownicy szkoły. Były to ze wszech miar zasłużone wyróżnienia, gdyż dzięki zaangażowaniu całej kadry ZS w Żarkach funkcjonuje niezmiernie prężnie, uczniowie cały czas wyjeżdżają na szereg praktyk krajowych i zagranicznych, uczestniczą w kołach zainteresowań, a także mogą brać udział w projektach, które zawsze wspiera Starostwo.

edu2.jpg
Nagrodzeni nauczyciele i pracownicy ZS w Żarkach

Przewodniczący Andrzej Jastrzębski złożył na ręce Dyrektor Marioli Piątek symboliczny bukiet kwiatów, życząc przy tym całej szkole jak największych sukcesów pedagogicznych. Klasą nauczycieli jest ich wiedza, ale również kształtowanie poglądów i charakterów, dawanie tego, co pozwala kolejnym pokoleniom przejść przez życie z podniesiona głową. Nauczanie to kierowanie procesem uczenia się, a uczenie się to dobrowolne i świadome studiowanie wiedzy. Bez tego żadna szkoła nie może funkcjonować. Szkoła w Żarkach jest znaczącą placówką na  mapie powiatu myszkowskiego, wyróżnia się tym, że ma wiele kierunków kształcenia, że daje zawód i możliwość przyszłego dobrego życia dla swoich wychowanków i ich rodzin. Widzimy jej rozwój ilościowy i jakościowy. O to, że tak jest, świadczy to grono, które przed chwilą mogliśmy podziwiać. Bez nauczycieli nie byłoby możliwe osiągnięcie tego wszystkiego, co uczniowie osiągają. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim wyróżnionym. Szkoła ta w najbliższych lata poprawi swoje oblicze zewnętrzne, poprawią się warunki nauki, co będzie miało wpływ na podniesienie wydajności pracy. Kończąc pragnę w imieniu własnym, obecnego tu Wiceprzewodniczącego Pana Jana Kierasa, Pana Starosty Dariusza Laseckiego, Pani Wicestarosty Anny Sochy-Korendo złożyć wam, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - powiedział podczas uroczystości Przewodniczący Andrzej Jastrzębski.

edu133.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski wręcza kwiaty Dyrektor ZS Marioli Piątek

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras przygotował specjalny podarunek dla Dyrektor Marioli Piątek. Była to ufundowana przez niego „statuetka życia”. Wiceprzewodniczący nagradza nią osoby, które w jego oczach szczególnie na to zasługują poprzez swoją pracę społeczną i osiągnięcia zawodowe.

edu4.jpg
Wiceprzewodniczący Jan Kieras wręczył Dyrektor Marioli Piątek specjalną "statuetkę życia"

W dalszej kolejności zebrani obejrzeli piękny program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół, który przygotowali uczniowie klasy pierwszej Technikum Reklamy i Informatyki pod opieką Anety Tyras. Całość poprowadzili Marianna Starczewska i Norbert Ledwoch. Utwory wokalne wykonały Dominika Cesarz i Magdalena Chałupa. Przy dekoracji pomagała Ada Nowak.

Dzień Edukacji Narodowej zastąpił tradycyjny Dzień Nauczyciela i jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości państw na świecie. W niektórych krajach ma on charakter oficjalny, w innych zwyczajowy.

14

PAŹ

2015

27837

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.