Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nauczyciele z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, którego organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Myszkowie, kończą właśnie realizację pionierskiego projektu Erasmus+ „Efektywne wykorzystanie narzędzi ICT na zajęciach szkolnych”, realizowanego w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.

Projekty te adresowane są do pedagogów, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje językowe, informatyczne, społeczne i kulturowe oraz realizować projekty europejskie i poszerzać ofertę dydaktyczną swojej szkoły. Ponieważ szkoła w Żarkach realizuje liczne projekty współpracy międzynarodowej, potrzebne są osoby, które udźwigną ciężar prowadzenia takich działań. Dzięki projektowi 10 osób zostało przeszkolonych językowo jeszcze w Polsce, a następnie wzięli oni udział w intensywnym, prowadzonym po angielsku zagranicznym kursie ICT w Cagliari (Sardynia, Włochy). Dzięki temu lekcje będą dla uczniów jeszcze ciekawsze, wzbogacone o elementy e-learningowe i wykorzystujące w pełni świetną bazę dydaktyczną szkoły.

erasmus2.JPG
Zajęcia dla pedagogów w ramach programu Erasmus+

W trakcie pobytu we Włoszech i codziennych ośmiogodzinnych zajęć, prowadzonych przez fachową, międzynarodową kadrę pedagogiczną, nawiązano nowe kontakty europejskie, które niewątpliwie przydadzą się przy składaniu kolejnych wniosków o granty dla szkoły. Koordynatorki projektu, mgr Edyta Bacior oraz mgr Beata Ganczewska są bardzo zadowolone z osiągniętych efektów oraz sukcesu edukacyjnego zrealizowanych działań. Nauczycielki nie zwalniają tempa – wkrótce rusza kolejny projekt dla nauczycieli, a w rundzie 2016 powalczą o kolejne pieniądze dla uczniów i nauczycieli. Dzięki wsparciu naszych działań przez Organ Prowadzący szkołę – Powiat Myszkowski, który zawsze zakłada 20% kwoty grantu oraz zapewnia obsługę finansową projektów i motywacji jaką daje nam Dyrekcja Szkoły możemy rozwijać skrzydła w zakresie aplikowania o środki i realizację nowatorskich działań promujących szkołę i powiat w Europie.- mówią koordynatorki projektu.

erasmus1.JPG
Uczestnicy projektu „Efektywne wykorzystanie narzędzi ICT na zajęciach szkolnych”

16

PAŹ

2015

85481

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.