Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zbliża się koniec robót w związku z pracami remontowymi na drodze powiatowej na odcinku Bliżyce-Sokolniki (gmina Niegowa). Inwestycja Powiatu Myszkowskiego jest jedną z ważniejszych na tym terenie. Zarząd regularnie wizytował drogę, śledząc na bieżąco postęp prac.
 
Planowane zakończenie robót ma nastąpić 30 października 2015 r. Przebudowa drogi 3807S między Bliżycami a Sokolnikami znacznie usprawni przejazd na tym odcinku.
Zarząd Powiatu w osobach: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Rafał Kępski, Jakub Grabowski, Mariusz Morawiec oraz Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski kilkakrotnie udali się na wyjazdową wizytację robót, dzięki czemu mogli zanalizować postęp prac i na bieżąco przekonać się, że postępują one szybko i sprawnie.

sokol1.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestorsta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Jakub Grabowski w Sokolnikach podczas wizytacji prac nad przebudową drogi powiatowej na odcinku Bliżyce-Sokolniki

Zwyczaj wizytowania inwestycji przez członków Zarządu Powiatu to kolejny już przykład troski o stan powiatowych działań. Dzięki tego rodzaju wizytacjom, władze powiatowe nie tylko dokładnie wiedzą, jak przebiegają roboty, ale również mają bezpośredni wgląd w ich jakość.

sokol2.jpg
Bliżyce: spotkanie członków Zarządu w radnym gminy Niegowa Stanisławem Morelem i sołtysem Bliżyc Andrzejem Łapajem na drodze powiatowej

Inwestycja rozpoczęła się w okresie wakacyjnym. Przebudowie poddany został odcinek 1980 m, a koszt inwestycji wynosi 1.213,517 mln zł, które Powiat Myszkowski pozyskał z budżetu państwa w ramach środków popowodziowych. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej nawierzchni z wybudowanym krawężnikiem betonowym i chodnikiem (budowa chodnika współfinansowana jest w 50% z Gminą Niegowa), odwodnieniem w postaci studzienek ściekowych i przykanalików. Powstaną bariery ochronne i zjazdy do posesji. 

22

PAŹ

2015

18188

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sokol1_470887751.jpg

Zdjęcie: sokol1_470887751.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.