Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pol-Rem i Serix-Bis w gronie najlepszych firm

Myszkowskie firmy Pol-Rem i Serix-Bis znalazły się w elitarnym gronie laureatów XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców. Firmy do konkursu nominował Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki. Patronat honorowy nad konkursem objął m.in. Związek Powiatów Polskich. Organizatorem jest Warszawska Izba Przedsiębiorców.
 
W tym roku nominację uzyskało 600 przedsiębiorstw z całej Polski, natomiast statuetkę Wiktoria otrzymało łącznie 40 firm w 15 kategoriach. Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się 24 października w Warszawie. 

Statuetki Wiktorii osobiście odebrali szefowie obu przedsiębiorstw - Andrzej Pluta z Pol-Remu (kategoria - budownictwo,  usługi developerski i zarządzanie nieruchomościami) i Waldemar Kitala z Serix-Bis (kategoria - przemysł ciężki i chemiczny). 

- Prowadzimy firmę od 28 lat. Zaczynaliśmy od zera poprzez rozszerzanie zakresu usług. Przed piętnastu laty przenieśliśmy siedzibę do Myszkowa. Włączamy się w promocję Myszkowa i Powiatu Myszkowskiego poprzez budowy różnych obiektów kubaturowych dla inwestorów państwowych, takich jak PKP czy rozmaite spółdzielnie mieszkaniowe- mówi Andrzej Pluta z Pol-Remu, który prowadzi firmę z Jerzym Sikorą, współwłaścicielem i wiceprezesem. 

firmy1.JPG
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki z Prezesami firmy Pol-Rem Andrzejem Plutą i Jerzym Sikorą

Obie firmy od kilkudziesięciu lat prowadzą intensywną działalność gospodarczą i są świetnie znane ze znakomitej jakości i profesjonalizmu. Niewątpliwie ich działalność to doskonała promocja Powiatu Myszkowskiego. 

- Czuję się zaszczycony wyróżnieniem. Chciałbym podkreślić, że to praca całej załogi budowała naszą pozycję rynkową. Cieszę się, że z dwóch nominowanych firm z naszego powiatu obie zostały nagrodzone. Jest to dla nas duże osiągnięcie, bo oceniono działalność kilku lat- podkreśla Waldemar Kitala.

firmy2.jpg
Waldemar Kitala, właściciel firmy Serix-Bis, ze Starostą Myszkowskim Dariuszem Laseckim i Wicestarostą Anną Sochą-Korendo

Plebiscyt jest przeznaczony dla podmiotów gospodarczych, mających siedzibę na terenie Polski. Jego celem jest upowszechnianie zasad etyki i rzetelnego wykonywania działalności gospodarczej oraz wspieranie przedsiębiorczości i inicjatyw gospodarczych. Każdego roku uczestniczą w nim zarówno wielkie korporacje, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. 

Na przestrzeni kilkunastu lat w ramach konkursu (aktualnie jest to piąta ogólnopolska odsłona konkursu) nominowanych było 5,5 tysiąca firm uczestniczących z całej Polski i 1800 nominowanych, w tym 170 zostało laureatami ogólnopolskimi.

- Niezmiernie się cieszę, że wytypowane przez Powiat Myszkowski firmy osiągnęły taki sukces i zostały docenione na arenie krajowej. Okazało się, że nasza propozycja była strzałem w dziesiątkę. A pamiętajmy, że za rok kolejna edycja tego prestiżowego konkursu. Mamy tutaj wspaniałych przedsiębiorców, którzy zasługują na niejedno wyróżnienie i powinniśmy o tym głośno mówić. Statuetki Wiktorii to oczywiście świetna reklama dla ulokowanego w Myszkowie biznesu, ale także promocja całego powiatu. Przykład naszych przedsiębiorców jest sygnałem dla innych, również dla inwestorów, którzy poszukują dobrej lokalizacji dla swej działalności. Mamy do zaoferowania zrewitalizowane, bardzo atrakcyjne tereny na polach będuskich, z których część już została sprzedana przedsiębiorcom, którzy już budują swoje kompleksy zakładowe- podsumowuje Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.

Sukces Pol-Remu i Serx-Bis dowodzi wysokiej jakości oferowanych przez nie usług. Zdobycie statuetki Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców to potwierdzenie wiarygodności finansowej przedsiębiorstw i znaczne podniesienie prestiżu w oczach klientów i konkurencji, a co za tym idzie umocnienie pozycji na rynku. 

Pol-Rem 
To nie pierwsza prestiżowa nagroda, jaką zdobywa Pol-Rem. Firma działa od 1988 roku i prowadząc działalność południowej Polski, dwukrotnie uczestniczyła w finale konkursu Budowa Roku organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa i za zrealizowane budowy zdobyła Dyplom Uznania. Natomiast w konkursie Jurajski Produkt Roku organizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie dwukrotnie Jury konkursu przyznało Pierwszą Nagrodę. Należy dodać, że firma ma na swym koncie również wiele wyróżnień lokalnych, w tym Promotor Myszkowa.
Przedsiębiorstwo specjalizuje się w realizacji inwestycji budowlanych w generalnym wykonawstwie. Wykonuje budynki mieszkaniowe wielorodzinne wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obiekty użyteczności publicznej i oświatowej, hale przemysłowe i handlowe jak również wszelkiego rodzaju remonty.

firmy3.JPG

firmy5.JPG
Serix-Bis
Równie utytułowany  jest Serix-Bis. To istniejące od 1985 roku przedsiębiorstwo, które specjalizuje się przetwórstwie tworzyw sztucznych, nadrukach na tworzywach, druku cyfrowym, kompleksowym przygotowaniem graficznym. Początkowo była to firma jednoosobowa zajmująca się wykonywaniem reklam, szyldów sklepowych, oprawą plastyczną wystaw i imprez okolicznościowych.
Z biegiem lat, firma zaczęła się powiększać. Już w 1987 roku uruchomiono drukarnię sitodrukową, a następnie offsetową, zakupiono wtryskarkę i uruchomiono Wydział Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych. W przyszłym roku planowane jest otwarcie nowej lokalizacji na ul. Partyzantów, gdzie będzie odbywać się ważna część produkcji. W 2005 roku firma otrzymała certyfikat jakości ISO 9001. Serix-Bis zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. European Medal przyznawany przez Business Center Club, Lider Biznesu, trzykrotnie Gazela Biznesu, Lider Rynku – Najlepszy Lider w Polsce. Do tego wiele nagród lokalnych, m.in. Promotor Myszkowa.

ser1.jpg

ser2.jpg

Organizatorem Konkursu o WIKTORIĘ jest Warszawska Izba Przedsiębiorców. Organizacja działająca z sukcesem od 25 lat na rzecz warszawskich i mazowieckich przedsiębiorców. Głównymi celami Izby są: organizacja i reprezentowanie biznesu, propagowanie działalności gospodarczej, inicjowanie nowych idei, a także promocja swoich członków.
Patronat honorowy nad XVIII edycją objęli: Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, Wojewodowie, Marszałkowie Województw, Prezydent m. st. Warszawy
Prezes Związku Powiatów Polskich, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej NOT, Prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.


 

03

LIS

2015

76430

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

firmy1_878889191.JPG

Zdjęcie: firmy1_878889191.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.