Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu Święta Narodowego 11 Listopada mieszkańcy Dębowca i Choronia, jak co roku modlili się w intencji Ojczyzny. Mszę Św. z udziałem władz samorządowych gminy, przy tutejszej mogile poległych, koncelebrowali ks. prof. Marian Duda i ks. proboszcz Jan Lisiecki.
 
Co roku, w świąteczne popołudnie 11 Listopada, mieszkańcy Dębowca i Choronia gromadzą się na wspólnej modlitwie przy Mogile Poległych w II wojnie światowej. Nie inaczej było w trakcie tegorocznego święta. Doroczna Msza święta za Ojczyznę koncelebrowana przez ks. prof. Mariana Dudę i ks. proboszcza Jana Lisieckiego, odbyła się z udziałem licznie zgromadzonych mieszkańców miejscowości oraz m.in. Wicestarosty Myszkowskiego Anny Sochy – Korendo, Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery, Radnego Andrzeja Pawłowskiego, Sołtysów Anny Ociepki i Edwarda Mizery.

Po mszy świętej, w intencji obrońców Ojczyzny, przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, żołnierze rezerwy, harcerze, emeryci, mieszkańcy złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze na Mogile Poległych
 
mogila.jpg
Msza w intencji poległych; obok flagi - Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wójt Łukasz Stachera, Radny Andrzej Pawłowski

13

LIS

2015

48640

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

mogila_580510313.jpg

Zdjęcie: mogila_580510313.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.