Wóz strażacki dla jednostki OSP w Choroniu

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroniu mają nowy specjalistyczny samochód ratowniczo-gaśniczy. Druhowie zasiądą za kierownicą świetnie wyposażonego Mercedesa Atego.

Uroczystość przekazania pojazdu odbyła się w Dzień Niepodległości przed remizą w Choroniu. Tuż po mszy św. odprawionej przez proboszcza Jana Lisieckiego, mieszkańcy i strażacy z zaproszonymi gośćmi udali się na plac przed siedzibą jednostki.

Powiat Myszkowski reprezentowali Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski. Wśród gości znaleźli się m.in. Wójt Poraja Łukasz Stachera, który został odznaczony srebrnym medalem za „Zasługi dla pożarnictwa”, a także - obok wymienionych wyżej, m.in.: Janusz Jończyk – Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego ZOSP w Katowicach, Katarzyna Kaźmierczak – Przewodnicząca Rady Gminy Poraj, Wiceprzewodniczący Rady Andrzej Pawłowski, Sołtys Edward Mizera, przedstawiciele gminnych instytucji.

W imieniu swoim, Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i Przewodniczącego Rady, Wicestarosta Anna Socha-Korendo złożyła chorońskim strażakom gratulacje, życząc tego, aby wóz jak najlepiej przyczynił się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom wsi, gminy i powiatu.

woz.jpg
Przecięcie wstęgi przed nowym wozem pożarniczym, w środku - Wicestarosta Anna Socha-Korendo

Koszt zakupu nowego wozu strażackiego to blisko 660.000 zł, które podzieliły się pomiędzy, Gmina Poraj 400.000 zł, Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach 100.000 zł, oraz Komenda Główna PSP wpłacając 150.000 zł z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Dzięki staraniom tych wszystkich instytucji oraz druhów strażaków z OSP Choroń, już dziś w garażu strażnicy stoi nowiuteńki Mercedes Atego, samochód pożarniczy typu średniego GBA 4,5/320 , auto posiada beczkę  na 4,5 metra sześciennego wody, wydajności autopompy 3 200 litrów/ minutę, szybkie natarcie 476 litrów / minutę. Poza tym strażacy już wcześniej pozyskali sprzęt do ratownictwa drogowego firmy "Holmatro", zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1, zestaw do ratownictwa lodowego oraz aparaty powietrzne, ten cały sprzęt trafił do nowo pozyskanego auta.

LIS

woz_242322359.jpg