Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zarząd wizytuje budynki. Rada Społeczna SP ZOZ w Szpitalu

Zarząd Powiatu Myszkowskiego wizytował szpital i dawny „pałacyk” przy ul. Piłsudskiego, gdzie obecnie mieści się siedziba SANEPiD-u i PIW. W ubiegłym tygodniu szpital pod kątem prac remontowych zwiedzała Rada Społeczna SP ZOZ.
 
Zarząd po zakończeniu obrad w Starostwie, udał się na objazd budynków, których właścicielem jest Powiat Myszkowski. Wizyty miały na celu zapoznanie się z aktualnym stanem obiektów oraz postępami prac remontowych.

rr1.jpg
Zarząd: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Jakub Grabowski, Rafał Kępski, Mariusz Morawiec z Przewodniczącym Rady Andrzejem Jastrzębskim w pierwszej kolejności udali się do obecnej siedziby SANEPiD-u i PIW-u

Najpierw członkowie Zarządu – Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Jakub Grabowski, Rafał Kępski i Mariusz Morawiec wraz z Przewodniczącym Rady Andrzejem Jastrzębskim udali się do dawnego „pałacyku”. Dziś obiekt mieści biura Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku placówki te przeniosły się do nowej siedziby, będącej własnością Powiatu Myszkowskiego.

Przegląd pomieszczeń, w asyście Powiatowego Lekarza Weterynarii Adama Sroki oraz Dyrektora Pwiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Marka Olenderka, dowiódł, że obiekt znajduje się w dobrym stanie ogólnym, jest reprezentacyjny i posiada wygodny rozkład pokojów urzędniczych. 

rr3.jpg
Zarząd w Szpitalu; informacji udziela Dyrektor Khalid Hagar

Następnie Zarząd odwiedził myszkowski Szpital Powiatowy, gdzie Dyrektor Khalid Hagar przedstawił gościom postępy prac na oddziale dziecięcym. Wypada zaznaczyć, że Zarząd i Starosta regularnie sprawdzają przebieg remontów i są w pełni poinformowani o kolejnych etapach. Od ostatniej wizyty, która miała miejsce w październiku, oddział wygląda jeszcze lepiej i w tym roku oczekiwane jest zakończenie całej inwestycji.

rr4.jpg
...przed wejściem na oddział dziecięcy...

Dodajmy, że Powiat Myszkowski przeznaczył 1,7 mln zł na rozbudowę oddziału. Jest to II etap przebudowy starej części Szpitala.

rr5.jpg
Goście wnikliwie zapoznali się z aktualnym stanem pomieszczeń i korytarzy

W ubiegłym tygodniu remontowaną część wizytowała Rada Społeczna SP ZOZ, w której powiat reprezentowali Przewodniczący Andrzej Jastrzębski i Radny Józef  Lazar. Jej członkowie, po nieco przedłużających się obradach, na własne oczy przekonali się, jak wygląda remont i jak wielkie są zmiany. 
 
rr6.jpg
Ubiegłotygodniowa wizyta członków Rady Społecznej SP ZOZ w celu prześledzenia postępów prac remontowych; na pierwszym planie - Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Radna Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska, Radny Powiatu Józef Lazar

Przypomnijmy, że po przebudowie pomieszczenia oddziału będą nie tylko unowocześnione, ale również dostosowane do obowiązujących przepisów.
Inwestycja obejmuje zmianę całego układu pomieszczeń, montaż nowoczesnych instalacji i wyposażenie we wszelkie niezbędne akcesoria medyczne.
Nowością w myszkowskim Szpitalu jest fakt, że w wyniku przebudowy powstanie oddział dwupoziomowy – na pierwszym i drugim piętrze, który zostanie ulokowany w miejscu, gdzie do tej pory mieściły się: Oddział Noworodkowy oraz Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
Remont jest kontynuacją wieloletniego zadania inwestycyjnego, dotyczącego przebudowy starej części Szpitala. W dalszych latach planowane są kolejne etapy przebudowy, które obejmują remonty oddziału internistycznego, ginekologicznego i chirurgii ogólnej, a także apteki szpitalnej, pracowni endoskopii oraz parteru budynku Szpitala.
 
 
 

19

LIS

2015

72148

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

rr1_311498798.jpg

Zdjęcie: rr1_311498798.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.