Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Śląski Finger Food w wykonaniu uczniów z Żarek

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu myszkowskiego biorą udział w licznych konkursach i zawodach i bardzo często uzyskują w nich najlepsze wyniki. Nie inaczej było w zorganizowanym w ostatnim tygodniu międzynarodowym konkursie gastronomicznym. 

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach zwyciężyli w Międzynarodowym Konkursie Gastronomicznym „V Śląska Jesień Kulinarna w Ekonomiku” pt.: „Śląski Finger Food". Do finału zakwalifikowało się 16 drużyn. Konkurs był niezwykle wymagający, bo tradycyjną kuchnię śląską należało wykonać w nowoczesnych technikach kulinarnych w określonym czasie 90 minut. Tym bardziej jestem dumna z przygotowania moich uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Szymona Damijana i Karola Maślanki do tego konkursu i z ich pracy, w tak prestiżowym konkursie -  mówi Marzenna Lesiak, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych i hotelarskich w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. Uczniowie wykonali cztery zestawy konkursowe śląskich finger foodów, których głównymi składnikami były: śledź solony a’la matias, grillowana marynowana papryka, suszone pomidory:
1. Krupniok z kyjzą i suszonymi pomidorami
2. Trus z grillowaną cukinią i marynowaną papryką
3.Harynki z tomatami, marynowaną papryką i cebulą
Jury oceniało: smak, dobór składników, wygląd i aranżacja, przygotowanie stoiska pracy, zużyty surowiec, wygląd stanowiska po zakończeniu pracy, profesjonalizm pracy, czystość pracy.

jesien kulinarna.JPG
Nauczycielka Marzanna Lesiak z uczestnikami konkursu

24

LIS

2015

90521

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

jesien kulinarna_15063585.JPG

Zdjęcie: jesien kulinarna_15063585.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.