Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Oficer rowerowy z wizytą w Żarkach

Dzisiaj w Starym Młynie gościł Aleksander "Alex" Kopia oficer rowerowy, którzy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego koordynuje wojewódzkie projekty prorowerowe i współpracę z samorządami w tej sprawie.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego Jakub Grabowski oraz Wójtowie i Burmistrzowie z powiatu myszkowskiego - Dorota Hajto-Mazur, Jacek Ślęczka, Łukasz Stachera. Rozmawiano o możliwościach współpracy i tworzeniu strategii ścieżek rowerowych najmniejszego powiatu województwa śląskiego. Gospodarzem spotkania był burmistrz Żarek Klemens Podlejski, zapalony rowerzysta i inicjator budowy ścieżek pieszo-rowerowych Janów- Żarki-Niegowa. 

ofi1.JPG
Samorządowcy na spotkaniu: od lewej Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Starosta Dariusz Lasecki, Członek Zarządu Powiatu Jakub Grabowski, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur oraz Krzysztof Suliga z Urzędu w Koziegłowach

Aleksander "Alex" Kopia przekonywał do wprowadzania ekologicznych rozwiązań z udziałem rowerów, bo rower jest m.in. praktyczny, tani, dostępny i co równie ważne modny. 

ofi4.JPG
Przy stole od lewej: Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Aleksander "Alex" Kopia i Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak

- Pół godziny na rowerze każdego dnia sprawia, iż nie trzeba będzie jeździć samochodem na siłownię – powiedział. Przedstawił zakres norm w zakresie standardów budowy nowych ścieżek. – Ścieżki to nie tylko miłośników aktywnego trybu życia, ale to również  forma promocji naszego regionu.
 
Samorządowcy powiatu myszkowskiego przedstawili problemy, jakie napotykają w zakresie tworzenia rowerowej infrastruktury drogowej. Prosili o wsparcie w Urzędzie Marszałkowskim. Zadeklarowali chęć tworzenia strategii budowy ścieżek rowerowych w powiecie myszkowskim.


ofi2.JPG
Aleksander "Alex" Kopia przestawia prezentację poświęconą zaletom jazdy rowerowej

24

LIS

2015

84365

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

ofi1_336421512.JPG

Zdjęcie: ofi1_336421512.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.