Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski to bardzo ciekawe miejsce pod względem turystycznym. Zabytkowe budowle, piękne krajobrazy, unikalne produkty. To wszystko ma ogromną wartość. Młodzież w naszego powiatu miała okazję udowodnić, że dobrze zna okoliczne atrakcje. A to dzięki współpracy Powiatu Myszkowskiego i Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Myszkowie, owocem której był konkurs poświęcony turystyce. Honorowy patronat objął nad nim Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.
 
„Czy znasz atrakcje turystyczne Powiatu Myszkowskiego?” – pod takim  hasłem odbył się w konkurs przeznaczony dla uczniów gimnazjów ze wszystkich gmin. Okazało się, że wiedza o tym, czym może poszczycić się nasz Powiat jest dobra wśród jego młodych mieszkańców. 

Konkurs miał charakter pisemny. Gimnazjaliści musieli odpowiedzieć na szereg pytań, odnoszących się do turystyki. Poszło im całkiem dobrze, mimo iż nie wszystkie zadania były łatwe (np. uczniowie mieli za zadanie podać nazwę mąki, z jakiej wyrabiany jest chleb tatarczuch, jaką nazwę nowi pasmo skalne między zamkami w Mirowie i Bobolicach, jakie muzea występują w Powiecie Myszkowskim itd.)

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Patrycja Duda z Gimnazjum w Pińczycach, drugie przypadło Zofii Jędrzejewskiej z Gimnazjum w Niegowie, a trzecie Kamilowi Skowronowi, również z Gimnazjum w Niegowie.

Nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Myszkowskiego wręczył w imieniu własnym i Starosty Dariusza Laseckiego – Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, który serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom i zachęcił do regularnego poznawania naszych lokalnych atrakcji.
 
turys.jpg
Laureaci konkursu z Przewodniczącym Andrzejem Jastrzębskim oraz członkami jury Edytą Polak - Kierownik Publiczej Biblioteki Pedagogicznej w Myszkowie, Beatą Loch - nauczycielem pedagogiem z PBP oraz Tomaszem Kołaczem - regionalistą

14

GRU

2015

9555

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

turys_272944232.jpg

Zdjęcie: turys_272944232.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.