Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po raz kolejny dzieci i młodzież ze szkół podstawowych wzięły udział w Powiatowym Konkursie Kolęd. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu. Zarząd Powiatu wsparł przedsięwzięcie, finansując zakup nagród książkowych dla laureatów.
 
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Udział wzięło prawie 50 uczniów z gmin Powiatu Myszkowskiego. Koordynatorami całości byli nauczyciele ze szkoły w Jastrzębiu – Marta Łysek i Rafał Polegaj
Występy okazały się bardzo zróżnicowane, a poziom zaskoczył nie tylko publiczność, ale i jury.
Wśród gości zaproszonych znaleźli się Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Radna Powiatu Danuta Służałek-Jaworska, Radna Gminy Poraj Małgorzata Rodek.
 
- Cieszę się, że mogłam znów z wami się spotkać. Bardzo wam wszystkim gratuluję, bo występy były na najwyższym poziomie. Dziękuję organizatorom i pani dyrektor. Gdybym zasiadała w jury, nie potrafiłabym wybrać tych najlepszych. Mam nadzieję, że spotkamy się tutaj w przyszłym roku, a ponieważ frekwencja znacznie wzrosła w porównaniu z poprzednim konkursem, być może konkurs przerodzi się z powiatowego w międzypowiatowy - powiedziała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

koledy1.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo wraz z członkami Jury wręcza nagrody dla laureatów

Dyrektor placówki Jadwiga Kidawa wyraziła podziękowania w imieniu organizatorów i zaprosiła młodzież za rok na kolejny konkurs.
Uczestnicy Powiatowego Konkursu Kolęd otrzymali statuetki, książki oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Myszkowie ze Starostą Dariuszem Laseckim na czele oraz wójta Gminy Łukasza Stacherę.
 
Jury w składzie: Maria Magdalena Gurbała, Paweł Krzyczmonik i Grzegorz Ciejpa zdecydowało, iż zwyciężyli: 

Kat. kl. I-III: I m. Nadia Cesarz z Winowna (opiekun Violetta Królicka); II m. Daria Rapczon z SP nr 2 w Myszkowie (op. Ilona Widera) oraz Olga Kadamus z SP nr 1 
w Myszkowie (op. Urszula Cupiał); III m. Magdalena Wieczorek z Poraja (op. Anna Wyremblewska); wyróżnienia otrzymali:  Piotr Paluch z Sokolnik (op. Aleksandra Musialska), Maja Konieczniak z Cynkowa oraz Jagoda Drząszcz z SP nr 3 w Myszkowie (op. Agnieszka Sieradzka). 
 
W kat. kl. IV-VI: I m. Katarzyna Łabuś z Poraja (op. Danuta Służałek-Jaworska); II m. Kinga Gałązka z SP nr 5 w Myszkowie (op. Nina Grabowska);  III m. Natalia Masłonik z Jastrzębia (op. Marta Łysek) oraz Patryk Nowak z Koziegłów (op. Anna Łuszczak-Matyja); wyróżnienie Nikola Matyja z Pińczyc (op. Anna Łuszczak-Matyja, Anna Szewczyk);), Mikołak Konieczniak z Cynkowa (op. Zbigniew Konieczniak); Zuzanna Kuta z Lgoty Górnej (op. Anna Łuszczak-Matyja).
 
 
koledy2.jpg
Wspólne zdjęcie zwycięzców z Wicestarostą i członkami jury - kategoria uczniów starszych

13

STY

2016

12914

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

koledy1_314073230.jpg

Zdjęcie: koledy1_314073230.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.