Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się znakomitym wynikiem. W gminach Powiatu Myszkowskiego odbyły koncerty i zawody sportowe, a wolontariusze, jak co roku, wyruszyli rankiem, aby napełniać puszki. Zarząd Powiatu w Myszkowie wsparł kwestującą w powiecie młodzież.
 
W tym roku Orkiestra zbierała środki na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrii oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Już od lat mieszkańcy w Powiecie Myszkowskim aktywnie włączają się w akcję i hojnie obdarowują wolontariuszy, którzy przez cały dzień zbierają pieniądze. Kolejne finały biją rekordy, a postawa społeczności gminnych jest bardzo pozytywna i otwarta. Warto przypomnieć, że w myszkowskim szpitalu znajdują się urządzenia pochodzące z akcji z poprzednich lat. Jest to więc wymierna pomoc, dzięki której wiele osób mogło i może liczyć na opiekę o usługi medyczne.
Akcja ma to do siebie, że łączy przyjemne z pożytecznym. Przecież to nie tylko zbieranie pieniędzy na szczytny cel, ale również setki atrakcji dla miłośników sportu i kultury. Zawody i koncerty stanowią od samego początku ogromnie ważny element akcji. Nic więc dziwnego, że w minioną niedzielę w miejscowościach Powiatu Myszkowskiego odbył się szereg imprez artystycznych i sportowych, a wynik całej akcji okazał się imponujący.
Zarząd Powiatu Myszkowskiego - Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Jakub Grabowski, Mariusz Morawiec - wsparł kwestującą młodzież, która mogła dzięki temu spożyć gorący posiłek w czasie kwesty.
 
Myszków, Niegowa – 56 839 zł
 
Myszkowski Sztab WOŚP koordynował akcję w dwóch gminach. Na jego czele, jak co roku, stanął Rafał Kępski. 118 wolontariuszy kwestowało całą niedzielę, czego efektem okazał się wyśmienity wynik. Zebrano o ponad 7 tysięcy więcej niż przed rokiem. Po opróżnieniu puszek, okazało się, że wolontariusze zebrali aż 56 839,16 zł, do czego należy jeszcze dodać walutę obcą.
Wśród kwestujących byli także przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego - Przewodniczący Rady Andrzej Jastrzębski i Radna Rady Miasta w Myszkowie Zofia Jastrzębska.

wospmys1.JPG
Rafał Kępski, Adam Zaczkowski i Marta Muszczak wspólnie prowadzili licytację podczas Finału w Myszkowie

Znakomicie wypadły także licytacje, które są jedną z największych atrakcji całej akcji. To wtedy emocje sięgają zenitu. W niedzielny wieczór rywalizacja uczestników licytacji zakończyła się łącznym wynikiem – 4200 zł, a największą kwotę wylicytował właściciel firmy „Jakima” Marcin Drząszcz – 1500 zł. Warto dodać, że Myszkowski Klub Motocyklowy zebrał podczas „grochówkowej kwesty” 3844,44.

wospmys3.JPG
Licytacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem

Na uwagę zasługuje fakt, że dodatkiem do licytowanych przedmiotów były gadżety promocyjne Powiatu Myszkowskiego, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Gwiazdą Finału w Myszkowie był Kabaret Weźrzesz, natomiast przez całe popołudnie występowali młodzi artyści ze Studia Taneczno-Artystycznego Katarzyny Miklas.

wospmys6.jpg
Występ najmłodszych artystów z Myszkowa

wospmys4.JPG
Sala Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie wypełniona była po brzegi

W Niegowie powodzeniem cieszył się występ Orkiestry Dętej z Bliżyc, wystąpili też m.in. zespół „My Młodzi”, Niegowskie Iskierki, Formacja Taneczna z SP Ludwinów, uczniowie z SP w Sokolnikach.
W Niegowie całością kierował Łukasz Haładus.

wosp niego.JPG
W Finał w Niegowie zaangażowało się wielu wolontariuszy

W związku z akcją w Myszkowie odbyły się zawody sportowe - turniej halowej piłki nożnej rozegrany w dniu 9 stycznia w hali LO w Myszkowie udział wzięło 5 drużyn (Klasyfikacja końcowa:
1. ZUP Dorobisz
2. Warta Myszków
3. Falcon
4. Przebudzenie mocy
5. Diabetycy.

wospmys0.jpg
Uczestnicy zawodów halowej piłki nożnej

W dniu Finału wystartował natomiast bieg i marsz Nordic Walking zorganizowany w ramach 24 Finału WOŚP przez grupę Ambitni Amatorzy. Razem uczestniczyło około 80 osób!

wospmysz2.JPG
Marsz i bieg Nordic Walking cieszył sie ogromnym zainteresowaniem

Sztab w Myszkowie: Gminy - Myszków, Niegowa

Koordynator – Rafał Kępski
Odpowiedzialni za organizację koncertu finałowego i prowadzący finał - Adam Zaczkowski i Marta Muszczak
Odpowiedzialny za organizację finału w Niegowie – Łukasz Haładus
Odpowiedzialna za wolontariuszy w Myszkowie – Marta Muszczak
Główny Skarbnik - Teresa Mastalerz wraz z Agnieszką Męcik oraz Moniką Płaczek
Pozostali członkowie Sztabu: Tomasz Szlenk, Małgorzata Lewicka
 
Organizatorzy dziękują sponsorom: Zarząd Powiatu w Myszkowie, Burmistrz Miasta Myszkowa, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Pizzeria CAPRI, Biuro Turystyczne DENAR-TRAVEL, Protektor Security – ochrona Finału, Michał Szewczyk – pokazy pirotechniczne. Podziękowania należą się również instytucjom wspierającym: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie wraz z pracownikami banku (Jędruszczak Barbara, Kawka Damian, Kubara Agnieszka, Nowak Aneta, Sitek Katarzyna, Lipska Nela, Adamiak Marzanna, Ożóg Małgarzota, Jeziorska Monika, Sławińska Magdalena, Maślanka Teresa, Cader Agnieszka, Matyja Kamila, Małota Jolanta, Kaźmierczak Lidia, Włodarczyk Grzegorz, Trebuszewska Małgorzata, Wnuk Justyna, Balińska Renata), którzy liczyli zebrane środki, Towarzystwo Sportowe Libero, Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Studio Taneczno Artystyczne Katarzyna Miklas, Myszkowski Klub Motocyklowy, Ambitni Amatorzy oraz Positiv Energy, Hufiec Ziemi Myszkowskiej ZHP, Straż Miejska w Myszkowie oraz Komenda Powiatowa Policji, LO Myszków im. H. Sucharskiego, Forum Równych Szans i Praw Kobiet, Michał Sroka firma „Zdrova” Doradztwo Dietetyczne. Sponsorowali przedstawienia artystyczne Studia Katarzyny Miklas: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Biuro Turystyczne DENAR-TRAVEL, PSB Mrówka, SOKPOL, Antra – salon sukien ślubnych, ZWIK Myszków

Komentarz Szefa Sztabu Rafała Kępskiego:
Sztab w Myszkowie, którym miałem zaszczyt kierować,  jak co roku zorganizował Finał WOŚP w naszym mieście. I jak co roku przedsięwzięcie to można uznać za bardzo udane. Zebraliśmy prawie 57 tys. zł. To o 7 tyś więcej niż rok temu, a z samej licytacji uzyskaliśmy kwotę 4200 zł. Jednak nie dla rekordów akcja ta jest organizowana, a po to abyśmy mogli dołożyć swoją cegiełkę do ogólnopolskiej akcji pomocy dla dzieciaków i osób w podeszłym wieku. Z przedstawionej przez SP ZOZ w Myszkowie liście sprzętu otrzymanej od Fundacji wynika, że i nasz szpital jest dużym beneficjentem tej pomocy. Rozmach naszej akcji jest zasługą wielu ludzi, którzy poświęcili swój wolny czas i przez kilka tygodni ciężko pracowali, aby w niedzielę 10 stycznia osiągnąć imponujący efekt. Szczególne podziękowania należą się wszystkim partnerom i sponsorom akcji, członkom sztabu, wolontariuszom, którzy pomimo trudnych warunków pogodowych przemierzali teren naszego powiatu w poszukiwaniu darczyńców, a także pracownikom Miedzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, którzy do późnych godzin wieczornych liczyli zebrane pieniądze. Dziękuję członkom Myszkowskiego Klubu Motocyklowego za przygotowanie „grochówkowej kwesty” oraz Forum Równych Szans i Praw Kobiet za przygotowanie „ciasteczkowej kwesty”. Wielkie podziękowania dla Katarzyny Miklas za przygotowanie premier widowisk, które odegrane zostały dla wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie. Ostatnią atrakcją tegorocznego finału było światełko do nieba – pokaz sztucznych ogni, który sponsorował i realizował Michał Szewczyk. Dziękuję również ochronie i służbom mundurowym za dopilnowanie bezpieczeństwa podczas finału. To Wy wszyscy otwieracie serca mieszkańców naszego powiatu na szczytne przedsięwzięcie jakim jest WOŚP i to dzięki Wam powiat myszkowski może co roku chwalić się swoim wkładem w tą wspaniałą ideę.

wospmysz5.JPG
Szef Sztabu Rafał Kępski i Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej Jarosław Mazanek wspólnie zaangażowali się w Akcję

Poraj – 22 600 zł
 
Druga niedziela stycznia to dla sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce dzień mobilizacji. W Poraju po raz dziesiąty koordynatorem Finału było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Aspera”, a Szefem porajskiego Sztabu Katarzyna Kaźmierczak. W całej gminie kwestowało 51 wolontariuszy, a przy organizacji finałowego koncertu pracowało kolejnych dwudziestu. Sztab Finału gospodarzył w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego, gdzie przez cały dzień wolontariusze mogli się ogrzać, wypić gorącą herbatę lub czekoladę i zjeść smakołyki, którymi dosłownie zasypali nas hojni sponsorzy. W porze obiadowej na wszystkich czekał pyszny żurek. O godzinie 14.30 rozpoczął się koncert finałowy, na który złożyły się występy lokalnych wykonawców: zespołu „Nastolatki” i „Plus Minus”, kwintetu smyczkowego „Luximo” (muzyka filmowa), grupy rockowej „Mieszańcy”, mistrza elektronicznych brzmień Grzegorza Bojanka, formacji „Set The Point” wraz z Sylwią Majchrzak i Sandrą Floryszczyk w zaskakujących aranżacyjnie coverach i utworach własnych, Formacji „Dzika Plaża” z wokalem Magdy Łągiewki, grupy „Eskalacja”, częstochowskiej grupy reggae „Koloroton” i Jurajskiego Oddziału Bluesowego. W przerwach między występami poszczególnych grup odbyły się licytacje przedmiotów podarowanych przez stałych porajskich (i nie tylko) darczyńców.

wosppor.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo oraz Wójt Łukasz Stachera aktywnie brali udział w licytacjach. Na zdjęciu z szefową porajskiego Sztabu Katarzyną Kaźmierczak.

W licytacji wzięło udział wielu mieszkańców Poraja na czele z Wicestarostą Myszkowskim Anną Sochą – Korendo i Wójtem Gminy Łukaszem Stacherą. Wicestarosta wylicytowała bransoletkę, soki, legowisko dla kota i kalendarz strażacki za ogólną kwotę 500 zł. Aukcje zasiliły zbiórkę wolontariuszy. Tegoroczny porajski Finał przeszedł najśmielsze oczekiwania. Ostateczna kwota była wyższa od ubiegłorocznej o pięć tysięcy! XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamknął się kwotą ponad 22600 złotych. Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim wolontariuszom, sponsorom, a nade wszystko życzliwym i hojnym mieszkańcom Gminy Poraj.
 
Żarki – 15 315 zł
 
Przez całą niedzielę w gminie wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, a po południu w Domu Kultury w Żarkach odbył się Wielki Finał. Szefem Sztabu WOŚP był Janusz Garncarz. Na scenie zaprezentowali się niezwykle utalentowani mieszkańcy gminy i nie tylko. Imprezę otworzyła Justyna Sidorkiewicz, która reprezentowała żareckie gimnazjum. Następnie na scenie zagościły występy taneczne w wykonaniu dzieci z Zumba Kids, Szkoły w Zawadzie. Po atrakcjach tanecznych zebrani mogli obejrzeć przedstawienie na temat bezpieczeństwa w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Kolejnym punktem programu był występ podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach, po którym dwie piosenki zaśpiewały uczennice ze Szkoły w Przybynowie. Dalszy ciąg muzycznych prezentacji odbył się podczas koncertu zespołu Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach, po którym tanecznie zaprezentowały się uczennice z Gimnazjum w Żarkach.

wosp zarki.JPG
Młodzi muzycy na scenie w Żarkach

Podczas Finału nie zabrakło pokazu ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP w Żarkach i oczywiście koncertów zespołów wokalno-instrumentalnych: No name, Atom i Grejpfrut. Ostatnim punktem programu na scenie był koncert zespołu TAK TO MY. Po koncercie uczestnicy mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni – Światełko do Nieba, ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, który objął również honorowy patronat nad imprezą. Podczas Finału licytowane były gadżety WOŚP i inne ofiarowane przedmioty, między innymi zdjęcie z autografem Charlie Watts'a - perkusisty legendarnej grupy The Rolling Stones. Sztab WOŚP w Żarkach zebrał 15 315,76 zł.
Organizatorzy dziękują sponsorom, partnerom i wszystkim, którzy pomogli w tegorocznej zbiórce. A szczególnie: wolontariuszom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, wszystkim występującym na koncercie finałowym WOŚP w Żarkach, prowadzącej Finał Katarzynie Kulińskiej-Pluta; osobom liczącym pieniądze: Halinka Tabaka, Barbara Zjawińska, Lidia Szczepankiewicz, Elżbieta Gzieło, Agnieszka Stala
Sponsorzy i partnerzy:
Burmistrz Klemens Podlejski, Gmina Żarki, Szkoła Podstawowa w Żarkach, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Jaworzniku, Szkoła Podstawowa w Przybynowie, Przedszkole Publiczne w Żarkach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach, OSP w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Zespół Szkół nr 2 w Myszkowie, Positive Energy, P.P.H.U. Elgar Janusz Garncarz, Hokus Pokus, Przystań Leśniów, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Drużyna Harcerska Ziemi Myszkowskiej – drużyna w Żarkach, Straż Miejska w Żarkach i Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.
 

12

STY

2016

91822

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wospmys1_589877693.JPG

Zdjęcie: wospmys1_589877693.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.