Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie i personel medyczny wykazali się świetnym przygotowaniem podczas próbnego alarmu, jaki miał miejsce w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie. Akcja ćwiczebna przebiegła wzorowo. Poczynania strażaków i personelu medycznego obserwowała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.
 
Pożar w budynku użyteczności publicznej to zawsze ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób. Zabezpieczenia i koordynacja działań podczas specjalnej akcji przeciwpożarowej mają w takich przypadkach ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy obiektem akcji staje się Szpital, w którym przebywa wiele osób wymagających opieki.
We wtorek jednostka PSP w Myszkowie, w koordynacji w personelem medycznym myszkowskiego Szpitala Powiatowego, przetestowały szereg działań, jakie należy natychmiast podjąć w przypadku zagrożenia pożarowego.

alarm1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo z Dyrektorem SP ZOZ Khalidem Hagarem i personelem Oddziału Wewnętrznego jeszcze przed przybyciem strażaków

Przed południem dr Adam Miśkiewicz, Ordynator na Oddziale Wewnętrznym, poinformował telefonicznie myszkowską straż o pożarze w Szpitalu i poprosił o pilną interwencję w związku z zagrożeniem życia pacjentów. 

alarm4.jpg
Pod Szpitalem stanęły wozy strażackie, przygotowane do natychmiastowej akcji

Na miejsce niezwłocznie przybyły cztery wozy strażackie i dobrze wyposażona ekipa strażaków. Zastosowano wszelkie procedury, jakie obowiązują w takich przypadkach. Strażacy podzielili się na zespoły, część udała się do budynku, część pozostała na zewnątrz, przygotowując podnośnik koszowy, który w kilka chwil znalazł się na poziomie okien Oddziału Wewnętrznego.

alarm5.jpg
Podnośnik koszowy za chwilę będzie gotowy

Następnie strażacy dokładnie zbadali Szpital, udawszy się na obowiązkowy w takich przypadkach obchód. 
Akcją kierował mł. bryg. Sergiusz Wiśniewski, a całość przeprowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza KP PSP Myszków.

alarm6.jpg
Pomoc przyszła w samą porę...

Na miejscu zjawiła się - jako przedstawiciel organu nadzoru Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej - Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, która wspólnie z Dyrektorem SP ZOZ Khalidem Hagarem obserwowała działania strażaków.

- Jestem pod wrażeniem całej akcji. Zarówno strażacy, jak i personel Szpitala zdały egzamin na piątkę. Widać, że pacjenci, którzy leczą się u nas, są pod właściwą opieką nie tylko medyczną, ale i taką, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo – powiedziała zaraz po zakończeniu działań Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

alarm2.jpg
Już po akcji, teraz strażaków czeka tylko obchód Szpitala
 
Należy podkreślić, że personel Szpitala również dowiódł znajomości przepisów i procedur. W pełnej gotowości znalazł się przystosowany do takich okoliczności długi wąż gaśniczy, którym sprawnie operowały odpowiednio przygotowane do takich działań osoby.
Akcja przebiegła szybko i sprawnie. Szpital myszkowski jest bezpieczny.

alarm3.jpg
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza KP PSP Myszków z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo

19

STY

2016

85466

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

alarm1_762974298.jpg

Zdjęcie: alarm1_762974298.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.