Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca

Zakończył się coroczny plebiscyt Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego na najlepszego sportowca roku. Impreza, zorganizowana już oraz trzynasty, wyłoniła sportowców, wśród których najlepszymi okazali się – Damian Rajczyk z Choronia (trzeci raz z rzędu), Mateusz Pompa z Żarek Letnisko i Mateusz Kolasa z Koziegłów. W uroczystej gali podsumowującej uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego.

sport4.jpg
Nagroda dla Damiana Rajczyka od Zarządu Powiatu - roczna prenumerata Gazety Myszkowskiej; laureat odebrał ją z rąk Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego, Członków Zarządu Jakuba Grabowskiego i Rafała Kępskiego

Plebiscyt od lat cieszy się wielką popularnością. W tym roku oddano łącznie 5785 głosów. Wyniki ogłoszono w ubiegły wtorek w Hotelu Ostaniec. W uroczystości uczestniczyło ok. 150 osób, w tym reprezentujący Powiat Myszkowski Starosta Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski z Żoną Zofią Jastrzębską, Członkowie Zarządu Powiatu Jakub Grabowski i Rafał Kępski.

spor1.jpg
Damian Rajczyk odbiera nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca, wręcza m.in. Wójt Poraja Łukasz Stachera

Na sali nie zabrakło oczywiście samych sportowców i sponsorów, myszkowskich i zawierciańskich firm oraz osób prywatnych, które wspierają lokalny sport.
Całość poprowadzili wspólnie Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego Jarosław Mazanek, spiker sportowy Dariusz Skorupa oraz dziennikarz sportowy Gazety Myszkowskiej Sebastian Ruciński, który jest również radnym powiatowym.

spor3.jpg
Mateusz Kolasa z Koziegłów z nagrodą za trzecie miejsce - odbiera z rąk Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i Burmistrza Koziegłów Jacka Ślęczki

Nagrody najpopularniejszym zawodnikom wręczali Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Zawierciański Konrad Knop, Poseł Anna Nemś, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, radna Rady Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska.
Zarząd Powiatu Myszkowskiego przygotował specjalną nagrodę dla zwycięzcy, którą jest roczna prenumerata Gazety Myszkowskiej.

spor2.jpg
Mateusz Pompa z nagrodą za drugie miejsce

Sportowcy, którzy zostali nominowani do plebiscytu, otrzymali pamiątkowe dyplomy, następnie zaprezentowano dziesiątkę sportowców, którzy uzyskali najwięcej głosów.
Wśród nich znaleźli się (licząc od miejsca 10): Mateusz Gocyła, (narciarstwo biegowe, KS Jurajskie Orły Postęp) Tamara Koczur z Myszkowa (biegi), Anna Perkowska (MKS Dwójka Zawiercie), obecnie reprezentujący klub AZS Częstochowa Mikołaj Barczyk (siatkarstwo AZS Częstochowa), Kamil Gradek (kolarstwo, czołowy kolarz w kraju, uczestnik Tour de Pologne), Damian Garncarz (piłka nożna, Zieloni Żarki), Mariola Pasikowska (nordic walking, lekkoatletyka- klub Positive Energy, Mistrzostwo Europy i Polski w Nordic Walking).

spor5.jpg
Dziesiątka najpopularniejszych sportowców

Najwięcej emocji wzbudziła walka o miejsca na podium. Na najniższym stopniu uplasował się Mateusz Kolasa, zawodnik i trener z klubu Warriors Koziegłowy. Reprezentant Gminy Koziegłowy w roku ubiegłym zdobył Puchar Polski w Kickboxingu w kategorii seniorów (waga ciężka). Drugie miejsce zajął Mateusz Pompa. Jak podają organizatorzy, wszechstronny sportowiec z Przybynowa, podwójny Mistrz Polski w Ju-jitsu i w Kickboxingu, a reprezentujący Żarki Letnisko długo prowadził w klasyfikacji, jednak finisz należał do Damiana Rajczyka, który laur najpopularniejszego sportowca zdobył już trzeci raz. To Wicemistrz Świata i Mistrz Europy w długodystansowych rajdach BAJA. Jego marzeniem jest start w Rajdzie Dakar. Do tego celu mają go przybliżyć m.in. wspólne treningi ze zwycięzcą tej imprezy w kategorii quadów Rafałem Sonikiem. Zawodnicy znają się od lat. 

spor6.jpg
Całość poprowadzili Jarosław Mazanek, Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego, spiker sportowy Dariusz Skorupa i dziennikarz oraz radny powiatowy Sebastian Ruciński

Podczas gali przyznano również nagrody dziennikarzy. Działaczem roku został Kryspin Baran – Prezes klubu siatkarskiego Aluron Virtu Warta Zawiercie. Tytuł trenera roku uzyskał Krystian Pakuła - trener, którego podopieczni od lat liczą się na arenach ogólnopolskich i europejskich, zdobywając tytuły Mistrzów Polski i Europy. Wychował już dziesiątki shogunów w Żarkach Letnisku. 
 

07

MAR

2016

7372

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sport4_127407346.jpg

Zdjęcie: sport4_127407346.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.