Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkolenie dla rolników w Starostwie

W ramach cyklu spotkań operacyjno-szkoleniowych na temat „Działanie Współpraca (PROW 2014-2020) oraz zyski z możliwości tworzenia partnerstw na rzecz innowacji” zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Myszkowie szkolenie, skierowane do rolników i mieszkańców obszarów wiejskich.

Spotkanie odbyło się w piątek w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz Innowacji w Rolnictwie i na obszarach wiejskich. Organizatorem cyklu wykładów był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myszkowie pod kierownictwem Józefa Ślusarza. Kierownik otworzył spotkanie, a następnie poprosił o zabranie głosu Wicestarostę Myszkowskiego Annę Sochę-Korendo, która powitała przybyłych i wyraziła przy tym opinię na temat wielkiego znaczenia innowacyjności i partnerstwa dla rozwoju rolnictwa.

rolnikDSC_1134.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo przywitała przybyłych gości i słuchaczy

Wśród zaproszonych gości na sali byli obecni m.in. Dorota Hajto-Mazur - Wójt Gminy Niegowa, Grzegorz Boski - Dyrektor ŚODR, Gabriel Dors - Zastępca Dyrektora ARiMR, Jarosław Kumor – Radny Powiatowy oraz Jacek Musialik – Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Myszkowie.

rolnikDSC_1102.jpg
W szkoleniu uczestniczyły Wicestarosta Anna Socha-Korendo oraz Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur

Po zarejestrowaniu uczestników spotkania i oficjalnej części przywitania gości, nastąpiła prezentacja najistotniejszych kwestii z branży rolniczej i innowacyjności gospodarstw. Szkolenie przeprowadzono w formie wykładów z możliwością zadawania pytań i dyskusji z słuchaczami. Na temat założeń oraz podstaw „Działania Współpraca 2016” opowiadała Anna Kowalska-Fert, przedstawicielka Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Kwestię Płatności Bezpośrednich zaprezentowała natomiast Marzena Sitek, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Myszkowie. W tym miejscu omówiono m.in. zasady przyznawania płatności w 2016 roku oraz kwestię systemu płatności dla zwierząt i za zazielenienie. Kolejnym z prezentowanych  zagadnień było działanie w ramach PROW 2014-2020  pt. „Modernizacja gospodarstw”. Temat został szeroko omówiony przez Roberta Janusa, specjalistę z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie. W tej części wyjaśniono słuchaczom kryteria dostępności programu oraz założenia systemu punktacji, której zostaną poddane wnioski składane w ramach programu.

rolnikDSC_1091.jpg
Jednym z punktów spotkania była rejestracja uczestników

W spotkaniu uczestniczyło 53 rolników z terenu powiatu myszkowskiego. Frekwencja świadczyła o rosnącym zainteresowaniu wśród lokalnej społeczności zagadnieniami innowacji i modernizacji w rolnictwie.

rolnikDSC_1136.jpg
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wsród rolników z powiatu myszkowskiego

07

MAR

2016

97573

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

rolnikDSC_1134_603462500.jpg

Zdjęcie: rolnikDSC_1134_603462500.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.