Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Myszkowa

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo uczestniczyli w podpisaniu umowy na budowę obwodnicy Myszkowa. Drogę wybuduje firma Max Bögl Pol-ska Sp. z o. o. Koszt całości sięga 100 mln zł. Inwestycja będzie zakończona do 9 września 2018 roku.
 
Już niedługo ruszą prace nad budową myszkowskiej obwodnicy. Ważnym aspektem z punktu widzenia Powiatu Myszkowskiego jest fakt, że będzie ona przebiegać przez pola będuskie, na których zlokalizowany jest obszar inwestycyjny przeznaczony na sprzedaż. Przypomnijmy, że od początku obecnej kadencji pozytywnie rozstrzygnięto już sześć przetargów. Budowa obwodnicy sprawi, że strefa gospodarcza będzie znakomicie skomunikowana z siecią dróg publicznych. 
W rozmowach dotyczących uzgodnienia szczegółów inwestycji Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki zasugerował, aby w pierwszej kolejności rozpocząć prace od ulicy Pułaskiego i od projektowanego ronda, co ułatwi dalszą sprzedaż terenów na Będuszu.
 
- Budowa obwodnicy jest dla nas bardzo ważna. Aktualnie prowadzimy sprzedaż terenów inwestycyjnych na polach będuskich. Teren jest zrewitalizowany i przygotowany do działalności produkcyjnej i produkcyjno-usługowej. Dzięki obwodnicy atrakcyjność całego obszaru znacznie wzrośnie, co ma bezpośredni wpływ na zainteresowanie inwestorów - mówi Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, wskazując, że na bieżąco są prowadzone rozmowy i negocjacje z podmiotami dążącymi do ulokowania biznesu w Myszkowie.

obwod1.jpg
Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Myszkowa Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Tabor i przedstawiciel firmy wykonawczej z udziałem Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, Wicemarszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy
 
Obwodnica Myszkowa to również ważny element przebudowy drogi wojewódzkiej 791 na odcinku od DK 1 do DW 778. Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, twierdzi, że jest to zgodne ze wskazaniami Unii Europejskiej, by fun¬dusze unijne przeznaczać na odnowienie ważnych odcinków dróg łączących korytarze komunikacyjne o znaczeniu europejskim. Jest spora szansa, że budowa obwodnicy Myszkowa będzie dofinansowana z funduszy unijnych.
Jak informuje Ryszard Pacer z ZDW, przebudowane zostaną elementy istniejącej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej, odcinki dróg towarzyszących, ciągi pieszo-rowerowe i drogi towarzyszące.
Podstawową zaletą obwodnicy jest fakt, że odciąży ona centrum miasta od ruchu tranzytowego. 

obwodnica1.JPG
Moment podpisywania umowy

10

MAR

2016

82397

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

obwod1_425706516.jpg

Zdjęcie: obwod1_425706516.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.