Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Olimpiada rolników - finał wojewódzki

Już po raz dwudziesty czwarty wyłoniono zwycięzców w Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych, zorganizowanej przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Okoliczne powiaty, w tym Powiat Myszkowski objęły Olimpiadę honorowym patronatem.
 
Każdego roku uczestnicy muszą wykazać się gruntowną wiedzą z zakresu rolnictwa, a najlepsi uzyskują możliwość startu w finale ogólnokrajowym.

Olimpiada jest nie tylko sprawdzianem wiadomości, ale przede wszystkim okazją do rozwijania zainteresowań i doskonalenia zawodowego. To także dowód dojrzałości i przedsiębiorczości, z jaką młodzi rolnicy wchodzą w świat zawodowego życia. Niewątpliwie organizacja takiego przedsięwzięcia przyczynia się do poprawy wizerunku polskiego rolnictwa i unowocześnienia polskiej wsi.

oli1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręcza nagrodę laureatowi w Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych

Wojewódzki finał w Częstochowie, jak co roku, wyłonił pięcioro laureatów.
Podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród odbyło się w częstochowskim ŚODR, na którym, obok młodych rolników, zjawili się przedstawiciele i działacze samorządowi z województwa śląskiego, reprezentanci organizacji rządowych i pozarządowych.
Powiat Myszkowski, który jako jeden z kilku samorządów, ufundował nagrody dla finalistów, reprezentowała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, wręczając nagrody wspólnie z m.in Prezesem Śląskiej Izby Rolniczej Romanem Włodarzem, Wicestarostą Częstochowskim Henrykiem Kasiurą, Dyrektorem Terenów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Jerzym Motłochem, Dyrektorem ODR w Częstochowie Grzegorzem Boskim.
 
- Jestem pełna podziwu dla wszystkich młodych rolników, którzy wzięli udział w tym trudnym i wymagającym egzaminie, jaką jest Olimpiada. Już samo uczestnictwo stanowi dowód waszej aktywności i odpowiedzialności za swoją przyszłość i przyszłość własnych gospodarstw. Dzięki takim osobom właśnie nasze rolnictwo może coraz lepiej się rozwijać. Dziękuję wam za uczestnictwo i gratuluję laureatom – powiedziała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.
 
W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali: Roman Bathelt, Andrzej Bem, Marta Kmieć-Wawrzyniak, Dawid Krawczyk, Paweł Kociak. To oni właśnie będą reprezentować województwo śląskie w finale krajowym.

oli2.jpg
Najlepsi rolnicy w Olimpiadzie na wspólnej fotografii z zaproszonymi gośćmi

08

MAR

2016

30470

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

oli1_634127562.jpg

Zdjęcie: oli1_634127562.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.