Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Za nami druga edycja Powiatowego Konkursu Tanecznego dla Przedszkolaków – "Mini Dance Show". W miniony piątek, 22 kwietnia, w sali widowiskowo-kinowej "Bajka" bawiło się blisko 150 roztańczonych, uśmiechniętych, cudownych przedszkolaków. Patronat honorowy nad konkursem objęli wspólnie: Starosta Myszkowski – Dariusz Lasecki i Wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera, a Powiat na uroczystości reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Milusińscy z całego powiatu zjechali do Poraja na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, by razem wziąć udział w wielkim święcie tańca. Do konkursu przystąpiło 16 zespołów. Komisja konkursowa w składzie: Marta Muszczak – instruktor tańca z Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, Larysa Policińska – tancerka, solistka Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Adrian Dobrowolski – tancerz, właściciel Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy, oceniali tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6- latki.

MINI DANCE SHOW zainaugurował występ Zespołu Tanecznego ,,ROZTAŃCZONE DZWONECZKI” z Przedszkola ,,Leśne Skrzaty” w Poraju. Po ich występie na scenie zagościły jeszcze dwie najmłodsze grupy, a mianowicie: Zespół Taneczny ,,MINI CHAMPIONKI” z Przedszkola Publicznego w Żarkach oraz ,,PSZCZÓŁKI” z Oddziału Przedszkolnego przy SPSK w Mysłowie. Następnie kolej przyszła na starszaczków. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieciaczki z 13 przedszkoli powiatu myszkowskiego, a mianowicie z Koziegłów, Winowna, Masłońskiego, Starej Huty, Koziegłówek, Myszkowa, Poraja, Żarek, Żarek Letniska i Niegowy.

Kolejnej edycji "Mini Dance Show" towarzyszyły ogromne, pozytywne emocje. Zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych talentów. Wszyscy tancerze byli czarujący i swym "show" uwiedli licznie zgromadzoną publiczność. Brawa należą się również opiekunom. Ich pomysły, ciekawe choreografie, fantastyczne kostiumy złożyły się na prawdziwy "MINI DANCE SHOW".

Widowisko taneczne stworzone przez uczestników konkursu było bardzo ciekawe i zróżnicowane. Zobaczyliśmy tańce nowoczesne, tańce ludowe, układy stworzone do piosenek dziecięcych i najnowszych hitów z list przebojów. "Dzieciaki były cudowne i zdawały się w ogóle nie mieć tremy. Były doskonale przygotowane. Rodzice i nauczyciele zadbali o każdy szczegół ich występu, nawet o rekwizyty. Byłam pod ogromnym wrażeniem tego tanecznego show, które miałam również przyjemność poprowadzić" - mówi Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Magdalena Ryziuk-Wilk.

dance2.jpg
Przedszkolaki na scenie świetnie się bawiły

Po wyczerpujących zmaganiach konkursowych przyszedł czas na ocenę jury i chwilę wytchnienia dla uczestników Mini Dance Show. "Zaprosiliśmy dzieciaki na wyjątkowy seans filmowy. Zaproponowaliśmy im wirtualną wycieczkę do Krainy Lodu - Arendelle i spotkanie z księżniczką Elsą" - mówi dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk.

dance1.jpg
W rolę księżniczki Elsy wcieliła sie Magdalena Ryziuk-Wilk - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju

Jednak największym zaskoczeniem było dla dzieciaków spotkanie z Elsą, która tuż po bajce, nagle, pojawiła się na scenie. Pogratulowała dzieciom wspaniałych występów i zaprosiła wszystkich uroczych tancerzy na bal do Arendelle. Elsa, wspólnie z Wicestarostą Myszkowską Anną Sochą-Korendo, Wójtem Łukaszem Stacherą i Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Poraj – Andrzejem Pawłowskim, wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Była też okazja na wspólne zdjęcie.

dance5.jpg
Każda grupa taneczna mogła liczyć na pamiątkowe zdjęcie

MINI DANCE SHOW, jak każdy konkurs, zakończył się wyłonieniem laureatów. Jednak ogłoszenie wyników odbyło się już tylko przy udziale opiekunów, by nie stresować najmłodszych i pozostawić w nich tylko miłe wspomnienia z tego przedsięwzięcia.

dance4.jpg
Obok księżniczki Elsy uczestnikom gratulowali Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Poraj Andrzej Pawłowski

"Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Dziękuję Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród dla zdobywców pierwszego miejsca. Dziękuję patronom honorowym – staroście myszkowskiemu – D. Laseckiemu oraz wójtowi Ł. Stacherze. Bardzo pięknie dziękuję wszystkim opiekunom, nauczycielom, dyrektorom placówek delegujących za wspaniałych uczestników naszego MINI DANCE SHOW. Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku" - mówi M. Ryziuk-Wilk.

dance3.jpg
Wicestrosta Anna Socha-Korendo z radoscią wręczała dzieciakom nagrody

Tegoroczna edycja Mini Dance Show zakończyła się następującym werdyktem jury:

Kategoria 3–4-latki
I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „PSZCZÓŁKI” - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej
SPSK w Mysłowie
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ROZTAŃCZONE DZWONECZKI" – Przedszkole Leśne
Skrzaty w Poraju
III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „MINI CHAMPIONKI” - Przedszkole Publiczne w Żarkach

Kategoria 5–6-latki
I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ZUMBA KIDS” - działający przy Przedszkolu Publicznym w Żarkach
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „PRZEDSZKOLAKI Z KOZIEGŁÓW” - Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach
III miejsce: ZESPOŁY TANECZNE „ANGELS” i "VABANK” - Przedszkole Żarki Letnisko

Wyróżnienia:
ZESPÓŁ TANECZNY „PRZEDSZKOLAKI ZE STAREJ HUTY” - Przedszkole z Oddziałami integracyjnymi w Koziegłowach, Oddział Zamiejscowy w Starej Hucie
ZESPÓŁ TANECZNY – Przedszkole nr 5 im. M. Konopnickiej w Myszkowie
ZESPÓŁ TANECZNY „ROZTAŃCZONE SKRZATY”- Przedszkole Leśne Skrzaty w Poraju

28

KWI

2016

95673

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

dance2_970208242.jpg

Zdjęcie: dance2_970208242.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.