Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dnia Położnej

W Starostwie Powiatowym odbyły uroczystości XXV-lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych w związku z Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki i Dniem Położnej. Goście mogli również zmierzyć ciśnienie, poddać się podstawowym badaniom i zapoznać z tym, jak pracują pielęgniarki.
 
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski przywitali przybyłe pielęgniarki i położne oraz mieszkańców, którzy postanowili skorzystać z darmowych „porad” pielęgniarskich.

Przewodnicząca Związku Pielęgniarek Elżbieta Michalik podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła do odśpiewania tradycyjnego „Hymnu Pielęgniarek”. 

piel1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo przed pomiarem ciśnienia krwi

- Zawód pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialny, a zarazem niezmiernie trudy do wykonywania. Wszyscy wiemy, jak wiele paniom zawdzięczamy. Praca, którą wykonujecie jest wyjątkowa, gdyż wymaga szczególnego, pełnego zrozumienia podejścia do drugiego człowieka, a także gruntownej wiedzy medycznej, odporności na stres i – co nie jest mniej ważne – wytrzymałości fizycznej. Dlatego kieruję do pań słowa najwyższego uznania i podziwu. Serdecznie gratuluję paniom jubileuszu i życzę wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zadowolenia z pracy - mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo podczas oficjalnej części uroczystości.

piel2.jpg
Przewodniczący Rady Andrzej Jastrzębski w trakcie pomiaru

Po wystąpieniach gości przyszedł czas na symboliczne czapkowanie absolwentów pielęgniarstwa, wręczenie wyróżnień samorządowych i przeprowadzenie badań. Ich zakres był bardzo duży. Mieszkańcy mogli przebadać słuch, poziom cukru, zmierzyć ciśnienie i przeprowadzić spirometrię płuc.

piel4.jpg
Kolejne badanie; Wicestarosta Anna Socha-Korendo zapoznaje się ze specyfiką pracy urządzeń

Ponadto można było bardzo wiele dowiedzieć się o przewlekłych chorobach serca, nadciśnieniu, cukrzycy i chorób piersi. Zainteresowaniem cieszył się również panel zdrowego żywienia.

Część artystyczną zapewnił Częstochowski Teatr Tańca, który przedstawił spektakl taneczny pt. „Ofreusz”.
 
piel3.jpg
Panie pielęgniarki z Wicestarostą i Przewodniczącym

18

MAJ

2016

56189

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

piel1_873486634.jpg

Zdjęcie: piel1_873486634.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.