Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ubiegłym tygodniu na terenie rekreacyjnym „Podlas” w Myszkowie odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego połączony z Dniem Dziecka. Piknik został zorganizowany przez organizatora rodzinnej pieczy zastępczej - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie w ramach projektu „W poszukiwaniu siebie”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego; oś priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja Poddziałanie 9.1.6 Program aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W pikniku wzięły udział zaproszone rodziny zastępcze wraz z dziećmi, kadra i wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka w Myszkowie, Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Żarkach Letnisko oraz Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, a także przedstawiciele władz naszego miasta i powiatu: Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski, Wiceburmistrz Miasta Myszkowa Iwona Franelak, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Robert Pawlik, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Celina Giermala oraz Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wojsławicach Mariola Knieja wraz z podopiecznymi.

pik1.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski dziękuje rodzinom zastępczym za codzienny trud; na zdjęciu z Dyrektor PCPR Małgorzatą Pawlik-Karcz

Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski złożył podziękowania rodzinom i opiekunom, którzy nie tylko świetnie wywiązują się z roli rodziców zastępczych, ale są też bardzo zaangażowane w życie PCPR.

pik4.jpg
uczestnicy pikniku oglądają pokaz policji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie co roku pragnie doceniać poświęcenie i zaangażowanie jakie opiekunowie wkładają w wychowanie i opiekę nad małoletnimi ponadto pragnie podziękować za opiekę i miłość ofiarowaną dzieciom. 
Jest to niezmiernie trudne zadanie, dlatego zasługuje na podziw i uznanie.

pik3.jpg
Pokaz ataku psa policyjnego

Dla uczestników imprezy zorganizowano wiele ciekawych atrakcji, między innymi: 
• przedstawienia i występy dzieci z placówek, Zespołu Tańca Estradowego ,,Pokusa” i Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie;
• pokaz Powiatowej Straży Pożarnej i Policji;
• kule dmuchane;
• malowanie twarzy;
• dmuchane zamki.

W trakcie pikniku dzieci odwiedził Sznupek – maskotka Policji, oraz Kubuś Puchatek z którymi nasi milusińscy chętnie robili pamiątkowe zdjęcia.
Udział dzieci we wszystkich konkursach został nagrodzony upominkami.
W kąciku gastronomicznym goście mogli skosztować domowego ciasta upieczonego przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pysznej kiełbaski z grilla, a także grochówki oraz żurku, przygotowanych przez Myszkowski Klub Motocyklowy. 
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę pikniku składamy podziękowania, natomiast uczestnikom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność.
 
pik5.jpg
Powodzeniem cieszyły się występy dzieci

pik6.jpg
Kiedy prażyło słońce, można było odpocząć przy wspólnym stole

30

MAJ

2016

85634

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pik1_624448778.jpg

Zdjęcie: pik1_624448778.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.