Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uroczystość powiatowego Święta Policji odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Jak co roku, i tym razem awanse na wyższe stopnie uzyskało wielu policjantów. Na sali zasiedli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele samorządu powiatowego.

Starosta Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski uczestniczyli w obchodach Święta Policji, reprezentując Powiat Myszkowski. Wśród gości znaleźli się także Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur, Prezes Sądu Rejonowego Karol Gondro oraz Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji w Poraju Andrzej Kozłowski. Gościem specjalnym był Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

policjaa.jpg
Powiat Myszkowski reprezentował Starosta Dariusz Lasecki oraz Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski (od lewej). Obecny był również Prezes Sądu Rejonowego Karol Gondro.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym wprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Następnie głos zabrał Komendant Lech Bugaj, dziękując przybyłym za obecność.
- Mamy świadomość, że musimy rzetelnie i systematycznie pracować i dbać o dobry wizerunek naszej formacji. Mogę powiedzieć, że tak właśnie czynimy. To że myszkowska komenda jest w czołówce garnizonów ze Śląska, świadczy o tym, że codziennie robimy swoje. Zakładając pierwszy raz mundur wiedzieliśmy, że to jest wielki honor, ale i wielki obowiązek, który razem z nami muszą dźwigać nasi najbliżsi - mówił Komendant L. Bugaj, dziękując całej jednostce i rodzinom policjantów, jak również wszystkim zgromadzonym, w tym samorządowcom za dobrą i efektywną współpracę oraz wsparcie.

Starosta Myszkowski pogratulował policjantom i ich rodzinom, przede wszystkim awansowanym na wyższe stopnie, i złożył podziękowania za owocną i trudną służbę.
- W imieniu samorządów gminnych i Powiatu Myszkowskiego pragnę podziękować za waszą pracę. Nie od dziś wiadomo, że jednostka policji w Myszkowie jest jedną z najlepszych w województwie śląskim. Na spotkaniach, konwentach starostów Województwa Śląskiego, panowie starostowie podkreślają, że jesteśmy zawsze bardzo wysoko pod względem uzyskiwanych statystyk. Jeszcze raz dziękuję wam za pracę, którą na co dzień wykonujecie na rzecz mieszkańców Myszkowa - powiedział Starosta Dariusz Lasecki.

W bardzo pozytywny sposób o funkcjonowaniu myszkowskiego garnizonu wypowiadał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Roman Rabsztyn. Podkreślił i potwierdził to, o czym mówili samorządowcy, stwierdzając, że myszkowska policja jest jedną z najlepszych w Województwie. Jak powiedział: efekty pracy tej jednostki klasyfikują się w pierwszej trójce garnizonu śląskiego.
- To wielki szacunek dla was, że robicie to na niezwykle wysokim poziomie i utrzymujecie go w dłuższej perspektywie czasowej. Nie jest sukcesem osiągnąć wynik skokowy z roku na rok w jednej lub dwóch kategoriach. Tutaj widać, że to jest praca systemowa i odpowiednio zaplanowana i zrealizowana - stwierdził R. Rabsztyn.

Na koniec uroczystości, odbyło się uroczyste wręczenie awansów na wyższe stopnie.

policja.jpg
Gospodarze uroczystości wraz z zaproszonymi gośćmi


06

LIP

2016

43022

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

policjaa_760607746.jpg

Zdjęcie: policjaa_760607746.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.