Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Doradztwo energetyczne i dofinansowanie ograniczenia niskiej emisji

W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie poświęcone projektowi doradztwa energetycznego, pilotażowemu programu „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji” oraz problematyce związanej z kanalizacją na terenie gmin Powiatu Myszkowskiego. 
 
Organizatorami były Wydziały - Ochrony Środowiska i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie.
Spotkanie otworzyła Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, witając zaproszonych gości.

- To bardzo ważne, że możemy dziś podyskutować o istotnych dla naszego powiatu tematach, jakimi są kanalizacja i kwestia związane z dofinansowaniem przedsięwzięć, podejmowanych przez mieszkańców. Współpraca na różnych szczeblach administracji w zakresie wspierania działalności zarówno w sektorze publicznym, jak i w sferze prywatnej, ma duże znaczenie dla poprawy jakości życia naszych obywateli - mówi Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

dora1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo przedstawia problematykę poświęconą spotkaniu; obok goście z Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W spotkaniu uczestniczyli m.in. radna Województwa Śląskiego Marta Salwierak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur,Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Witold Klimza, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środkowiska i Gospodarki Wodnej Łukasz Balion i Wojciech Solarz, Kierownik Referatu do Pozyskiwania Środków Europejskich i Krajowych Małgorzata Banaszczyk, Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków UM w Poraju Adam Zaczkowski, Kierownik Wydziału Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji Grażyna Łękarska, podinspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gosodarki Komunalnej w UM w Myszkowie Marta Dymała, Naczelnik Wydziału Ochrony Środkowiska w Starostwie Powiatowym Agnieszka Smuga, Inspektor ds. gospodarki wodnej Anna Szczygieł, Kierownik Biura Rozwoju i Funduszy Unijnych Małgorzata Budek.
 
Dla mieszkańców ważnym elementem spotkania był z pewnością Projekt Doradztwa Energetycznego, działający w oparciu o ogólnodostępną sieć profesjonalnych doradców energetycznych, których zadaniem jest nieodpłatne wspieranie w zakresie gospodarki niskoemisyjnej i odnawialnych źródeł energii. Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, gminy, sektor mieszkaniowy – w tym wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Doradcy wskażą dostępne na rynku źródła finansowania inwestycji, przeprowadzą szkolenia, pomogą w przygotowaniu, weryfikacji i wdrożeniu planów gospodarki niskoemisyjnej. 
Program oznacza spore korzyści, m.in. poprzez zmniejszenie wydatków na energię, poprawę komfortu życia, odpowiedzialny udział w konsumpcji energii. Dla firm to przede wszystkim mniejsze zużycie energii, rozwój rynku OZE i nowe miejsca pracy, kształtowanie pozytywnego wizerunku i wzrost konkurencyjności.
Wystarczy skontaktować się z grupą doradców WFOŚiGW w Katowicach. Adres mailowy: doradztwo@wfosigw.katowice.pl
 
Uczestnicy spotkania omawiali również pilotażowy program „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”, który został właśnie rozpoczęty przez WFOŚiGW.
O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.
Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w regulaminie programu, dostępnym na stronie Funduszu: http://www.wfosigw.katowice.pl/index.php/likwidacja-niskiej-emisji-program-pilotazowy

Kwota dofinansowania stanowi odpowiedni procent kosztów kwalifikowanych:
- 25% w przypadku modernizacji źródła ciepła
- 15% w pozostałych przypadkach

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programów.

13

LIP

2016

39955

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

dora1_872814913.jpg

Zdjęcie: dora1_872814913.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.