Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowe placówki oświatowe rozpoczęły nowy rok szkolny 2016/2017. W Zespole Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie na uroczystościach inauguracji roku szkolnego gościł Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski. Rozpoczęcie roku odbyło się także w pozostałych placówkach oświatowych powiatu, w których również byli reprezentanci Powiatu Myszkowskiego.
 
Inauguracja roku szkolnego w ZS nr 1 odbyła się przed budynkiem szkoły, gdzie zgromadziła się cała młodzież. Przybyłych powitał Dyrektor Eugeniusz Bugaj. Wśród gości byli m.in. – Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, prezes firmy Sokpol Roman Sobczyk, Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej Jarosław Mazanek.

szkoly2.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki przemawia do młodzieży; na zdjęciu z Członkiem Zarządu Powiatu Rafałem Kępskim i prezesem firmy Sokpol Romanem Sobczykiem
 
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki życzył wszystkim uczniom i pedagogom udanego całego roku szkolnego, jak również poinformował o planowanych przez Zarząd Powiatu inwestycjach w szkole.
 
- 1 września do ważna data dla wszystkich Polaków. To rocznica wybuchu II Wojny Światowej, ale również początek nowego roku szkolnego. Chciałbym poinformować, że jako Zarząd Powiatu podejmujemy działania, aby poprawić zarówno otoczenie waszej szkoły, a także jeszcze bardziej polepszyć warunki, w jakich się uczycie. W tym roku będziemy rozpoczynali nowy projekt z UE – tzw. projekt miękki na 1,6 mln zł, a mam nadzieję, że w przyszłym roku na wiosnę będzie drugi projekt, w ramach którego wasza szkoła zostanie poddana remontom. Wniosek opiewa na ok. 1,7 mln. Niewątpliwie więc szkoła będzie coraz lepsza, a na was, drodzy uczniowie, spoczywa jedna rzecz – pilnie się uczyć i osiągać jak najlepsze wyniki, czego wam serdecznie z panem radnym Rafałem Kępskim życzymy - mówił Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki podczas inauguracji roku szkolnego w ZS nr 1.

szkoly1.jpg
Część oficjalna, Dyrektor Bugaj wita przybyłych gości
 
Po części oficjalnej kombatancki Zespół „Eskadra” wykonał dla uczestników uroczystości kilka patriotycznych pieśni żołnierskich. Było to szczególne połączenie rozpoczęcia roku szkolnego z rocznicą wybuchu wojny.
Następnie młodzież rozeszła się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.
 
Pozostałe placówki ponadgimnazjalne – Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego w Myszkowie, Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Myszkowie również uroczyście rozpoczęły nowy rok szkolny.
 
Aktualnie w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Myszkowskiego uczą się 1774 osoby. Jako pierwszoklasiści do nauki w tym roku przystąpiło 356 młodzieży i 203 osoby uczęszczające do szkół dla dorosłych.
 
szkoly3.jpg
Występ Zespołu Eskadra

szkoly4.jpg
Młodzież przed budynkiem szkoły podczas rozpoczęcia roku szkolnego

01

WRZ

2016

46137

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

szkoly2_856764217.jpg

Zdjęcie: szkoly2_856764217.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.